КИЇВ. 6 вересня. УНН. Міненерго оприлюднило дайджест подій у сфері енергетики за останній тиждень, повідомляє УНН.

Зокрема там інформують, що шахтарі «Надії» завершили страйк і піднялися на поверхню.

«Спільна робота уряду та особисто прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністерства енергетики і його очільниці Ольги Буславець, народного депутата Юрія Камельчука дала результат. Оптимальний спосіб погашення заборгованості перед гірниками знайдено — через поправки до закону про держбюджет, завдяки чому буде можливо виділити кошти на заробітну платню», — зазначили у Міненерго.

За зверненнями Міненерго, шахті «Надія» було перераховано 8,7 млн грн для виплати боргів із зарплати.

Міненерго звернулося до ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА» та ПАТ «Центренерго» для надання шахті 3,7 млн грн і 5 млн грн відповідно на погашення боргів із зарплати. Гроші вже надійшли на рахунки шахти.

«Ситуація на шахті «Надія» є безпрецедентною, оскільки держава не має відношення до накопиченої на підприємстві заборгованості із заробітної плати та водночас, не може стояти осторонь кризової ситуації, в яку потрапили гірники. Порушення колишнього керівництва шахти «Надія» розслідуватимуть ГПУ і СБУ. Міністерство енергетики передало до Генеральної прокуратури і Служби безпеки України матеріали фінансового аудиту ПрАТ «Шахта «Надія», що свідчать про порушення колишнього керівництва підприємства», — додали у відомстві.

Також у Міненерго повідомили, що розробляють концепцію трансформації вугільних регіонів.

«У рамках концепції вугледобувні підприємства планують поділити на три категорії, для кожної з яких буде своя стратегія подальшого функціонування. Про роботу та подальші перспективи вугільної галузі розповіла в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час візиту до Донецької області з нагоди Дня шахтаря», — зазначили у міністерстві.

Окрім того, цього тижня Міненерго та Держенергоефективності розроблено законопроект щодо запровадження прозорого ринку торгівлі твердим біопаливом.

«Прийняття законопроекту сприятиме:
▪️ зниженню цін на біопаливо та підвищенню його якості;
▪️ забезпеченню генеруючих потужностей місцевою сировиною;
▪️ стимулюванню залучення іноземних інвестицій в біоенергетику України», — розповідають у відомстві.

Також зазначається, що триває робота над екологізацією вітчизняної теплової енергетики.

«Міненерго розробляє механізм впровадження Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок», — резюмували у відомстві.

Джерело: УНН