КИЇВ. 1 червня. УНН. ДП «Миколаївський суднобудівний завод», що входить до державного концерну «Укроборонпром», завершив капітальний ремонт єдиного десантного катера Військово-Морських сил України «Сватове». Про це повідомив директор заводу Валерій Калашніков, передає УНН із посиланням на пресслужбу Укроборонпрому.

«Ми успішно завершили капітальний ремонт десантного катера «Сватове», роботи над яким тривали кілька років. У результаті ремонту катер отримав фактично новий корпус – змінено 93% конструкцій корпусу та зовнішньої обшивки, так само відремонтовано або замінено основні системи та агрегати корабля. Катер уже пройшов військову прийомку та відбув до місця базування. Наразі триває процес підписання контрактів, ми очікуємо, що цього місяця до акваторії заводу зайде ще кілька кораблів ВМС для виконання планового ремонту. Ми налагодили внутрішні процеси і, попри карантин, виконуємо свої контрактні зобов’язання», – повідомив він.

Зазначається, що у ході капітального ремонту фахівці заводу повністю відновили конструкції корпусу та зовнішню обшивку, механізм десантної апарелі, систему головного двигуна, гвинто-стернову та якірно-швартовну системи. Крім того, було відремонтовано електричну систему та електрообладнання корабля.

Десантний катер «Сватове», проект 1176 шифр «Акула», призначений для транспортування та висадки особового складу морського десанту та підрозділів сил спеціального призначення. Катер має відкритий трюм і носову апарель, висока маневреність забезпечується двома гребними гвинтами в роздільно-керованих поворотних насадках. Це дозволяє успішно виконувати десантно-транспортні операції біля морського узбережжя, здійснювати вивантаження на необладнаний берег. Катер також пристосований для перевезення завантаженої колісної та гусеничної техніки, яка самостійно виходить на берег по носовій апарелі.

Нагадаємо, Державне підприємство «Миколаївський суднобудівний завод» відновило боєздатність малого броньованого артилерійського катеру «Нікополь», повернутого з полону росіян. Катер вже пройшов військову прийомку та залишив акваторію заводу. 

Джерело: УНН