54eeb87089cd7dff9dc9d37f66568443_xl

Росія визнала Меджліс екстремістським і заборонила.

У Кремлі відреагували на вимогу Міжнародного суду ООН в Гаазі відновити Меджліс.

Про це повідомляють РИА Новости із посиланням на речника російського президента Дмитра Пєскова.

«Фактично ніяких обмежень для функціонування громадських організацій громадян Росії — кримських татар немає, існують різні екстремістські прояви, екстремістські організації і як, власне, як і всюди в Росії, екстремістські прояви будуть переслідуватися за законом, а все, що не заборонено, воно дозволено — і громадська діяльність, і політична, і інша — тут ніяких проблем немає «, — заявив Пєсков.

Зазначається, що, згідно із рішенням суду, Росія повинна утримуватися від введення обмежень на можливість спільноти кримських татар зберігати свої інститути влади, в тому числі меджліс, який Росія визнала екстремістським і заборонила його.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі.