КИЇВ. 16 вересня. УНН. Держпродспоживслужба, формуючи очікувану вартість закупівлі тест-систем (виявлення бруцельозу у тварин), орієнтувалася на ціни майбутнього переможця тендеру. У цьому відомство зізналося, відповідаючи на запит УНН.

Так, йдеться про тендер, що відбувся 21 серпня поточного року. Очікувана його вартість становила 1 млн 835 тис. грн. І оскільки вона виявилася удвічі більшою за пропозицію одного з учасників закупівельної процедури (ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” запропонував товар за ціною 822,9 тис. грн), УНН поцікавився у контролерів підставами формування такої ціни.

У Держпродспоживслужбі пояснили, що орієнтовні ціни на замовлені тест-системи шукали в Інтернеті, і орієнтувалися зокрема на цінову політику двох компаній «Укрвет» та, власне, ТОВ “Дніпропетровська фармацевтична компанія”, що і перемогла в тендері.

У самій ТОВ “Дніпропетровська фармацевтична компанія” пояснити підстави формування ціни свого товару не змогли.

А у Держпродспоживслужбі, своєю чергою, також не змогли аргументувати, чому ж удвічі нижча ціна вітчизняного виробника тест-систем (ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед”) не була взята до розрахунку очікуваної вартості замовлення.

«…на початку року до Держпродспоживслужби не надходило жодних пропозицій від вітчизняних виробників щодо вартості», — виправдалися у службі.

Нагадаємо, наразі вказаний тендер оскаржено до АМКУ, і вірогідність його скасування як незаконного — висока, спрогнозувала колишня уповноважена Комітету Агія Загребельська.

Також нагадаємо, що тест-системи “Діапроф-Мед” виявилися чутливішими за ті, що продає “переможець” закупівлі — “Дніпропетровська фармацевтична компанія”.

Загалом, у проведенні вказаного тендеру експерти вбачають корупційну складову і про цей факт вже поінформували “слуг народу”.

Зауважимо, що наразі в АМКУ тривають кадрові ротації у межах перезапуску органу, ініційованого Президентом України.

Джерело: УНН