КИЇВ. 15 червня. УНН. У Маріуполі відомий український мураліст Олександр Корбан створив стінопис — “Назустріч щастю”, на якому зображена жінка з порожньою кліткою. Героїня муралу є уособленням усіх жінок, які змогли розірвати коло насильства і розпочати нове життя. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Так, відповідний мурал з’явився на стіні багатоповерхівки біля скверу Лукомор’є.

На ньому зображена жінка, яка з надією та легкою посмішкою дивиться у майбутнє. Зазначається, що пташка, яка вилетіла з клітки, символізує душевний стан героїні — вона вирвалась із ситуації домашнього насильства. Мерехтливі постаті на фоні зливаються в одну казкову картину та означають, що світ жінки став світлим і радісним — попереду на неї чекає щастя.

“Мурал у місті став третьою роботою, створеною за ініціативою фонду в рамках інформаційної кампанії Розірви коло. Перші два з’явилися у Миколаєві та Лисичанську у 2019 році. Кожна робота націлена привернути увагу до проблеми домашнього насильства, але тема розкривається через незвичні призми”, – пояснюють у фонді.

Стінопис у Миколаєві закликає жінок любити себе, а в Лисичанську – надає приклад, як ще в дитинстві через просту дитячу лічилку нам прививають терпіння до проявів насильства. Для Маріуполя теж було обрано позитивний меседж: “Життя без насильства сповнене щастя і радості”.

Варто додати, що у Маріуполі також було створено притулок, денний центр та два пункти невідкладної медичної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також дві спеціалізовані мобільні групи поліції “Поліна”.

Нагадаємо, що Президент України внесе в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України проект закону про ратифікацію Стамбульської конвенції після подання Міністерством закордонних справ відповідних пропозицій.

Джерело: УНН