Наголос

акцентуй на головному!

Туреччина хоче встановлювати українські двигуни на свої вертольоти

Туреччина хоче встановлювати українські авіаційні двигуни на свої ударні вертольоти. Про це заявив генеральний директор компанії TAI (Turkish Aerospace Industries) Темел Котиль, повідомляє DefenceTurk.

За словами керівника компанії, ATAK-II належить до 11-тонних вертольотів і може нести 1500 кг озброєння та боєприпасів.

Перший політ 11-тонний вертоліт T929 ATAK-II здійснить у 2023 році.

Зазначають, що вибір на користь українських авіабудівельників обраний через відсутність наразі в Туреччини альтернативи, а співпраця із західними компаніями може припинитися через чергові геополітичні виклики.

Як пише видання, така історія вже була з силовою установкою до танку Altay і тому нині офіційна Анкара хоче убезпечити себе від подібного в майбутньому.

Розробка важкого ударного вертольота T929 стартувала у 2019 році з підписання угоди між SSB та TAI на реалізацію програми Ağır Sınıf Taarruz Helikopter (з турецької – бойовий гелікоптери важкого класу).

Компанія TAI вже має досвід виробництва та модернізації ударних вертольотів – для турецької армії нині відбувається виробництво ліцензованої копії італійського вертольота AW129, що в Туреччині відомий як T129 ATAK, вагою у 5 тонн.

Також з 2017 року компанія займається розробкою 6-тонного ударного вертольота T629, що повинен буде зайняти нішу між легкими ударними T129 ATAK і перспективним важким ATAK 2.

У 2019 компанія захистила проєкт вертольота і приступила до збірки першого льотного зразка машини. На презентації модель вертольота була оснащена макетами протитанкових ракет L-UMTAS. Додатково вертоліт оснастили макетами пускових установок некерованих ракет калібру 70 мм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *