247922

Ердоган заявив, що готовий до переговорів щодо проекту

Туреччина готова негайно зробити необхідні кроки для реалізації проекту “Турецький потік”. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в інтерв’ю першому заступнику генерального директора “ТАСС” Михайлу Гусману перед своїм візитом до Росії.

“Ми готові негайно зробити кроки у напрямку реалізації цього проекту (“Турецький потік”, – прим. ТАСС), обговорити його і прийняти рішення”, – підкреслив Ердоган.

Президент Туреччини додав: “Яких-небудь перешкод для цього немає”.

Глава турецької держави нагадав, що “найбільше газу Туреччина купує у Росії”.

“За даними на кінець липня 2016 р., обсяг природного газу, імпортованого з Росії, склав 12,5 млрд кубометрів. Це показує, наскільки важливим економічним партнером у цій сфері є Туреччина”, – зазначив Ердоган.

Відзначимо, “Турецький потік” – проект міжнародного газопроводу потужністю до 32 млрд куб. м газу на рік. Проектом передбачається, що трубу буде прокладено дном Чорного моря з Анапського району Росії до Туреччини. Далі на кордоні Туреччини та Греції передбачалося будівництво газового хаба, через який газ подавався б до європейських країн. Таким чином, газопровід дозволить РФ диверсифікувати поставки природного газу до Європи і знизити залежність постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема від України. Голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що будівництво “Турецького потоку” несе певні ризики для України, однак вважає даний проект на 90% блефом”.

Нагадаємо, внаслідок інциденту з російським військовим літаком Су-24, який 24 листопада Туреччина збила за порушення повітряного простору країни, Москва ввела обмежувальні заходи проти Анкари. Зокрема, Росія призупинила переговори з Туреччиною щодо перспективи реалізації проекту “Турецький потік”.