Наголос

акцентуй на головному!

«Темний рицар» Баканов Іван Геннадійович

Іван Геннадійович Баканов народився 2 травня 1974 у Кривому Розі Дніпропетровської області. Закінчив Академію праці і соціальних відносин у Києві. Одружений на  Оксані Лазаренко, має сина  Артура. З 25 січня 2013 – керівник ТОВ “Квартал 95”, а з 27 грудня 2013 – керівник ТОВ “Студія Квартал-95”. На ім’я Івана Баканова зареєстровані компанії ТОВ “Студія Квартал-95” і ТОВ “Квартал-95”. Їх засновник і кінцевий бенефіціар – “Грін Фемілі” Лтд (Green Family Ltd) – зареєстрований на Кіпрі, в Нікосії. Там вказані два керівника – Оксана Лазаренко (дружина Івана Баканова) і Марина Разомова-Георгіу.

С 2 грудня 2017 – голова партії Слуга народу. У президентській передвиборчій кампанії 2019 Іван Баканов – глава передвиборного штабу кандидата в президенти України Володимира Зеленського. 22 травня 2019 року Івана Баканов отримав посаду першого заступника глави Служби безпеки України. Про це йдеться в указі №316 / 2019 від 22 травня. Баканов також очолюватиме Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. Його попередником на цій посаді був Павло Демчина. Він був звільнений незадовго до припинення повноважень президента Петра Порошенка. Верховна Рада України на засіданні 29 серпня призначив головою СБУ Івана Баканова. Перед цим Рада звільнила з посади голови СБУ Василя Грицака.

Хочемо проінфомувати, що дві компанії дружини Івана Баканова Оксани фігурували у кримінальній справі СБУ про розтрату держмайна в 2011 році.  Кримінальну справу було порушено за ч. 5 ст. 191 КК (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Йшлося про розтрату держслужбовцями регіонального відділення Фонду держмайна України в Київській області та ЗАТ А.Е.С. Київобленерго держмайна Богуславської і Дибінецької ГЕС на суму 3,8 млн грн за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ Екоінвест і ТОВ ППС Енерготек.

Дибінецька і Богуславська ГЕС належали ДП Київтеплоенерго. У 2004 році ДП було реорганізовано у ЗАТ А.Е.С. Київобленерго, яке вже не належало державі.

У 2006 році Міністерство палива та енергетики затвердило перелік нерухомого майна, яке увійшло до статутного фонду А.Е.С. Київобленерго під час його корпоратизації. Богуславської і Дибінецької ГЕС в цьому переліку не було – вони залишилися на балансі ЗАТ як об’єкти державної власності.

У 2007 році в регіональному відділенні Фонду держмайна по Київській області організували конкурс на право оренди двох ГЕС, незважаючи на те, що законодавство забороняло передавати ГЕС в оренду. У конкурсі перемогла фірма ТОВ ППС Енерготек, яка тоді мала єдиного засновника, керівника і підписанта – дружину глави СБУ Івана Баканова Оксану Лазаренко.

У 2013 році фірма дружини Баканова безрезультатно намагалася через суд заборонити ДП Енергоринок перераховувати гроші фірмі Льовочкіна-Тинного, мотивуючи, що обидві ГЕС на праві власності належать ТОВ ППС Енерготек. Зараз Дибинецьку і Богуславську ГЕС контролює ТОВ Енергія-1.

Щодо реєстру,  у Івана Баканова є квартира в Кривому Розі, і ще одна – в Києві, на Печерську. У Києві Баканову належать відразу дві квартири, – судячи з номерів, вони розташовані одна над іншою. Перша належить самому Івану Баканова, друга – його дружині Оксані Лазаренко.

Цікава історія про маєток Івана Баканова, який розташований у селі Ходосівка під Києвом. Про з’ясували журналісти програми Watchdogs.Расследованія на телеканалі “Прямий” Формально, за реєстром майнових прав, Івану Баканову належить тільки маленький клаптик – чотири сотки, ще дев’ять –  його дружини, за них  вони і мають платити податки. Але в дійсності, тут і власне озеро, і парк, і двоповерховий котедж –  все це займає приблизно півгектару. Ринкова вартість такого маєтку може становити від 7 до 8 мільйонів гривень. Іван Баканов нажив цей будинок ще до того, як став главою СБУ, – свій маленький клаптик землі в чотири сотки він оформив у 2013 році. Кінець зими – початок весни 2014 року. Революція гідності, Майдан, сотні жертв, втеча Януковича. Згодом починається російська агресія – анексія Криму, на початку квітня бойовики Гіркіну захоплюють Слов’янськ. Весь цей час Іван Баканов копав собі озеро на ділянці. Важко уявити людину більш далеку від питань державної безпеки, але, чомусь саме Іван очолив СБУ під час «правління» Зеленського.

Доречі, юридично цього будинку взагалі немає, його не існує. Він не належить, ні Іванові, ні будь-кому з його родичів. Формально, ніякого будинку тут немає.

«ОРД», розповів, що Іван Баканов, у травні 2020 року, подав у РНБО список із 32 суб’єктами(24 юрособи та 8 фізосіб), яких передбачається виключити з санкційних списків України проти РФ. Список не містить взагалі ніяких обґрунтувань або причин виключення цих суб’єктів з санкційних списків. Як відомо, в санкційні списки входять юридичні та фізичні особи, які становлять загрозу національній безпеці і територіальній цілісності України, а також надають підтримку терористам. Цілком природно, що в силу того, що війна РФ проти України триває і Крим ніхто повертати не збирається – санкційні списки повинні розширюватися, але ніяк не скорочуватися. Проте, Іван Баканов, або не стежить за статистикою загиблих і поранених на фронті або ж з невідомих нам причин, свідомо допомагає РФ в її агресії проти України. Що наводить на думки про статтю 111 КК України – «Державна зрада».

Баканов хотів «вивести» зі списків 9 підприємств російської групи «Парус», як відомо, представники в Україні, стверджують, що це українська команія, але це не так. «У 1990 році була заснована« Корпорація Парус», засновники її здебільшого служили в обчислювальному центрі головного штабу військово-морського флоту. У 1992 році створена програма «Парус-Бухгалтерія», в 1994 році -програмний комплекс «Парус-Бюджет». Програмний продукт «Парус» використовується в федеральних і регіональних органах влади, органах місцевого самоврядування, бюджетних установах, комерційних організаціях.» Навіщо Україні дозволяти працювати на своїй території «ГРУшну» контору і надавати доступ її програмному продукту до систем управління не тільки приватного сектора, але і держави?

Інші юридичні особи, яких Баканов хоче виключити зі списку – також відносяться до представників IT-технологій, та тісні зв’язки з РФ.

Серед фізичних осіб є російські IT-спеціалісти, наприклад Сергій Токарєв, також бізнесмени інших сфер, наприклад Карен Григорян, який є власником «Корона 2000». Ця компанія виготовляє від емалі, до епоксидних смол, зокрема для потреб атомної енергетики, дивно було б допускати до стратегічних газулей української промисловості російські підприємства. Особливо під час війни. Але Іван Баканов вважає інакше.

Також в списку купа оффшор із Панами, Белізу та інших цікавих країн.  У списку Баканова є і відверті шахраї. Наприклад, він пропонує зняти санкції з якогось Федоричева Олексія Михайловича. Він російський підприємець, сировинний трейдер, колишній власник футбольних клубів «Динамо»(Москва) і «Ростов». У 2006 році журналом Forbes включався в список найбагатших бізнесменів Росії на 100-му місці зі статком $ 450 млн. Серед активів, підконтрольних Федоричеву, станом на середину 2000-х років, крім терміналів в Південному, вказувалися Усть-Донецький річковий порт, «Астраханьгазпром», Придніпровський завод міндобрив, перевалочні термінали в Керченській протоці, флот із понад 50 морських і річкових суден з вантажообігом близько 4,5 млн тонн сірки, 2,3 млн тонн добрив і 1,7 млн ​​тонн зерна за 2004 рік.

Одружений Федоричев на Уляні Цейтліній – фотомоделі, яка знімалася для російського видання Playboy в 1990-і роки.

Саме такі люди потрібні зараз Україні?  Цікаво, він особисто Баканова платив або комусь із наших «олігархів»?

Пропонується також зняти санкції з громадянки Італії Алессандри Муссоліні, засновниці партії «Соціальна ініціатива». Ця тітка була «спостерігачем» на так званих виборах в так званих «ЛНР-ДНР». Ефектна старенька, онучка Беніто Муссоліні, підтримала РФ в окупації частини території України. З якого дива знімати санкції з цієї жінки?

Діяльність Івана Баканова на посаді Голови СБУ все більше нагадує діяльність агента впливу ворожої країни. З СБУ методично виганяють ветеранів війни проти російської агресії. При Баканові СБУ цілеспрямовано перетворюється в «комерційну спецслужбу», яку цікавить виключно контрабанда і обнал. Для імітації бурхливої ​​діяльності йде боротьба з контрафактним алкоголем і борделями. І навіть розпіарену справу «російського диверсанта» генерала

Шаманова все більше нагадує розробку ФСБ, спрямовану на підтримку свого куди більш цінного агента.

Замішані у вбивстві Шеремета «сбушники» продовжують працювати в службі. Кришування контрабанди триває. Корупційні кадри типу Герсака, Банчука, Наумова, Карпенко і маси інших успішно збагачуються на своїх посадах.

На цьому тлі незручно навіть згадувати про такі «дрібні» витівки, як обшуки у журналістів. До речі, щось знайшли?

Список “успіхів” Баканова можна перераховувати довго. А якщо коротко – один суцільна дірка у всьому.

Є таке слово непотизм. Це саме те, що зараз відбувається у владі, і проти чого, як я пам’ятаю, виступав сам Володимир Зеленський – призначення на посади кумів, родичів, друзів без урахування професійних якостей. Всі бачать, що президенту незручно звільнити Баканова, тому що він нібито його друг. Але це тут випадок, коли очевидно – з такими друзями і ворогів не треба.

А чи здатний Баканов взагалі відповідати за безпеку в країні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *