Наголос

акцентуй на головному!

Світові ціни на нафту знизилися

КИЇВ. 12 лютого. УНН. Ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у квітні у п’ятницю зранку під час торгів впали в ціні до 60,77 долара за барель, передає УНН з посиланням на дані Bloomberg.

За даними видання станом на 8:03, вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent знизилася на 0,61%.

При цьому ціна березневих ф’ючерсів на нафту марки WTI впала до 57,85 долара за барель, втративши 0,67%.

Деталі

Ціни на нафту у п’ятницю показали зниження другий день поспіль, продовживши падіння після того, як ОПЕК знизила прогноз попиту, а Міжнародне енергетичне агентство заявило, що на ринку як і раніше спостерігається надлишок пропозиції, пише Reuters.

Торги двома еталонними марками закрилися в середу на найвищому рівні з січня 2020 року. Ціни на нафту виросли за останні кілька тижнів, оскільки альянс країн-нафтовиробників та союзників ОПЕК+ скоротив видобуток, в той час як Саудівська Аравія також пообіцяла одностороннє скорочення видобутку, яке почалося в цьому місяці.

За даними ОПЕК, попит на нафту в усьому світі в 2021 році буде відновлюватися повільніше, ніж передбачалося раніше.

Раніше Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомляло, що пропозиція нафти як і раніше перевищує попит у всьому світі, хоча очікується, що вакцинація від COVID-19 допоможе відновити попит.

Що було раніше

5 січня ОПЕК і союзні нафтовиробники, включаючи Росію, домовилися про параметри скорочення видобутку нафти в лютому і березні, яке спочатку становитиме – до 7,125 млн барелів на добу.

Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня 2020 року пережив “чорний понеділок” – найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін – на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.

12 квітня 2020 року країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.

Укладена угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачала обмеження видобутку до кінця 2020 року на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року. Утім, умови змінили на зустрічі 3 грудня 2020 року.

Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня минулого року домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з весни 2020 року. Однак, з певними послабленнями – відповідно до нових домовленостей, з початку 2021 року обмеження зміняться: у січні учасники альянсу зможуть збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу. Умови угоди будуть переглядатися щомісяця, відзначає ВВС.

ОПЕК+ підтвердила домовленості щодо повернення на ринок 2 млн барелів на добу, але повернення має бути поступовим, з урахуванням ситуації на ринку.

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *