КИЇВ. 28 липня. УНН. У Києві планують запустити пілотний проект «Суд у смартфоні», який потім можна реалізувати по всій країні і це реалістична ідея. Про це повідомив у відеозверненні глава виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі, передає УНН.

«Дуже важлива ініціатива Президента Зеленського — «Держава в смартфоні», і перші кроки в цьому напрямку були вже зроблені. А ми пропонуємо ще «Суд у смартфоні», коли все буде автоматизовано через онлайн. Прозоро ми зможемо вирішувати онлайн важливі судові справи і це не фантастика, це цілком реалістично», — сказав Саакашвілі.

За його словами, потрібно різко розширити систему арбітражу, практично створити альтернативну систему правосуддя у повному обсязі і вирішувати через медіацію, через арбітраж, дуже важливі суперечки і справи.

«Пілотний проект КyivCity — це ініціатива Президента Зеленського, що дозволить використовувати англійське право як пілотний проект для того, щоб подивитися, як він буде працювати тут і далі поширити його на іншу країну, на всіх бажаючих брати участь у цьому проекті», — додав Саакашвілі.

Нагадаємо, для того, щоб поліпшити довіру українців до судової системи, потрібно створити єдиний орган судового контролю. У підсумку — в Україні пропонують скоротити кількість судів з 764 до максимум 200.

Джерело: УНН