КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що вони розпочинають експериментальний проект із лікування COVID-19 плазмою крові, і що почнуть вони з відбору плазми. Про це він сказав під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

«(Під час засідання Кабінету міністрів — ред.) ми прийняли важливу постанову щодо початку запровадження пілотного такого проекту експериментального лікування щодо збору гіперімунної плазми, потім з виготовленням імуноглобуліну. Що це таке? Гіперімунна плазма — це плазма від людей, які перехворіли вже на COVID-19. І ця плазма має антитіла. Зараз у багатьох країнах світу (провідних країнах) — відбувається клінічне випробування саме щодо імуноглобуліну, який виготовлений з такої плазми. Ми теж починаємо цей процес. Спочатку нам треба зібрати плазму і потім передати на виготовлення цього імуноглобуліну, щоб потім вже у рамках клінічних випробувань почати його використовувати на території України», — сказав Степанов.

За його словами, сам імуноглобулін, який пройшов клінічні випробування на території України, і використовувася під час коронавірусної хвороби, показав непогані результати і буде внесений до протоколу лікування, якщо так вирішать лікарі.

«Так, попередньо, переговоривши з ними, вони мають таку думку, щоб внести його саме до протоколу. Ми вважаємо, що імуноглобулін, який виготовлений саме з плазми, має ще антитіла, буде мати ще більшу таку користь і більший ефект при лікуванні коронавірусної хвороби», — додав міністр.

Нагадаємо, Кабмін підтримав експериментальний проект із лікування COVID-19 плазмою крові.

Також нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, про що йшлося на нараді з головами ОДА через поширення COVID-19.

Джерело: УНН