КИЇВ. 20 травня. УНН. Ставки за гривневими кредитами бізнесу подешевшали до найнижчого у 2020 році рівня. Про це УНН повідомляє з посиланням на випуск щотижневого огляду НБУ.

«За тиждень, що закінчився 15 травня, гривневі кошти населення в цілому зменшилися на 1.0% після зростання на 3.3% за попередній тиждень. Протягом звітного тижня строкові гривневі депозити зменшилися на 0.1%, а валютні кошти зросли на 0.1% у доларовому еквіваленті, темпи скорочення строкових валютних депозитів продовжують уповільнюватися», — йдеться в огляді.

Також, обсяги строкових гривневих депозитів та валютних коштів населення в банках з кінця квітня майже не змінились, а гривневі вклади населення взагалі вже декілька тижнів перевищують рівень, що спостерігався до початку відпливу в березні. Темпи відпливу валютних коштів з банків нижчі, ніж під час криз 2008 та 2014 років

«Продовжують знижуватись ставки за гривневими депозитами та кредитами. Зокрема, від початку квітня вартість нових строкових гривневих вкладів знизилася, найпомітніше за короткостроковими депозитами. Ставки за гривневими кредитами бізнесу подешевшали до найнижчого у 2020 році рівня», — зазначається в огляді.

Окрім того, понад 93% банкоматів та 84% відділень банків працюють в штатному режимі, банки продовжують виконувати зобов’язання перед клієнтами.

Нагадаємо, НБУ затвердив методику оцінки облігацій підприємств з держгарантією.

Джерело: УНН