2ef50d8952360c540c8a07780a594258

Як повідомлялося раніше, в ході брифінгу голова українського Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що в Міжнародному валютному фонді вирішили зменшити для України третій транш кредиту до рівня 1 мільярда доларів з 1,7 мільярда доларів.

Про плани Фонду скоротити третій транш для України повідомлялося з посиланням на слова джерел ще на початку поточного місяця, однак українська влада не визнавали це офіційно. Крім того в МВФ підкреслювали, що розмір траншу визначить рада директорів в ході засідання.

В уряді України повідомили, що на поточному етапі в силі залишається сценарій, на підставі якого в цьому році Україна може отримати від МВФ 4,3 мільярда доларів США. Кошти можуть бути виділені 3 траншами: в липні — 1 мільярд доларів, в жовтні — 1,3 мільярда доларів і в грудні — 2 мільярди доларів. Але виділення цих коштів залежить від виконання владою України умов МВФ.

Джерело повідомило, що МВФ вирішив скоротити розмір траншу, так як планує дочекатися реальної роботи системи електронного декларування доходів чиновників, яка повинна запрацювати до середини серпня.