Наголос

акцентуй на головному!

США ніщо не заважає визнати Україну головним союзником поза НАТО – Вільям Тейлор

Вашингтон не може самостійно затверджувати рішення щодо інтеграції України в НАТО, але йому ніщо не заважає надати нашій країні статус головного союзника Сполучених Штатів Америки поза Альянсом.

Про це на онлайн-конференції XII Діалог з питань безпеки заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, повідомляє Укрінформ.

− Минулого тижня я розмовляв із командою (в уряді США. – Ред.), яка зосереджена на українському напрямі. І кілька людей згадали про План дій щодо членства (ПДЧ), який забезпечив би Україні приєднання до НАТО, − розповів Вільям Тейлор.

Він зауважив, що в цьому питанні є складнощі, оскільки «сьогодні є члени Альянсу, яких ще слід переконати, що українці готові до ПДЧ». Утім, упевнений дипломат, цей момент рано чи пізно настане, і Україна приєднається до НАТО, як було обіцяно під час Бухарестського саміту Альянсу 2008 року.

− Водночас Сполучені Штати можуть продемонструвати тверду підтримку й міцні відносини з Україною, надавши їй статус головного союзника США поза НАТО, − підкреслив колишній посол.

За словами Тейлора, це не потребує схвалення будь-якого іншого члена НАТО: «Це повною мірою перебуває в компетенції уряду США».

Як відомо, американський уряд надає статус головного союзника поза НАТО країнам, які мають стратегічні відносини зі збройними силами США, однак не є членами Північноатлантичного альянсу. Цей статус, який нині мають 18 держав (зокрема, Австралія, Бразилія, Ізраїль, Південна Корея, Японія), не передбачає колективної оборони, але дає цілу низку військових і фінансових переваг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *