Наголос

акцентуй на головному!

США наполягають, щоб Туреччина відмовилася від російських С-400

Сполучені Штати Америки продовжують наполягати, щоб Туреччина відмовилася від закуплених нею в Росії систем протиповітряної оборони С-400, оскільки це створює цілий комплекс загроз як для американських програм озброєння, так і для взаємодії у межах Альянсу НАТО.

Про це йшлося під час розмови державного секретаря Державного департаменту США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, повідомляє пресслужба Держдепартаменту США.

«Держсекретар Блінкен закликав Туреччину відмовитися від утримання російських ракетних комплексів С-400», ‑ зауважили в Держдепартаменті США за підсумками телефонної розмови.

Ентоні Блінкен також висловив підтримку попереднім переговорам між членами НАТО, Туреччиною та Грецією.

Крім того, у Вашингтоні підкреслили, що продовжують наголошувати на важливості двосторонніх відносин із Туреччиною. Водночас у США розглядають спільний інтерес до протидії тероризму, а також підтримання демократичних інститутів, інклюзивного управління та поваги до прав людини.

У Держдепартаменті зазначають, що обидві сторони висловили намір до посилення співпраці й підтримки політичного розв’язання конфлікту в Сирії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *