Наголос

акцентуй на головному!

США можуть повернутися до ядерних домовленостей з Іраном

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що шлях для повернення Ірану і США до дипломатії відкритий. За його словами, якщо Іран повернеться до дотримання зобов’язань і США зроблять те саме, далі потрібно буде працювати над угодою, яка буде «більш тривалою і міцною, ніж попередня».

Про це Ентоні Блінкен розповів американському виданню NPR, повідомляє «Інтерфакс Україна». 

Він відмовився уточнити, чи робив Вашингтон будь-які кроки з відновлення прямої дипломатії з Іраном.

«Наразі президент дуже чітко, публічно, неодноразово висловлювався про те, де ми перебуваємо. І ми подивимося, яка буде реакція Ірану на це», – зазначив глава Держдепу.

Він визнав, що Спільний всеосяжний план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми був ефективний, і висловив жаль, що США вийшли з угоди.

«І нам також потрібно зайнятися іншими питаннями, які не були частиною початкових переговорів і які глибоко проблематичні для нас і для інших країн світу: програма балістичних ракет Ірану, його дестабілізаційні дії», – додав Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, у липні 2015 року шістка міжнародних посередників (п’ять постійних членів РБ ООН і Німеччина) і Іран ухвалили СВПД. У травні 2018 року США під час президентства Дональда Трампа вийшли з СВПД і відновили санкції стосовно Ірану.

Через рік Тегеран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов’язань з СВПД.

Нова адміністрація президента США Джо Байдена допустила можливість повернення у СВПД, але після того, як Іран відновить у повному обсязі дотримання умов угоди. Іран таку пропозицію відкинув. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *