КИЇВ. 28 листопада. УНН. Країни-партнери України виступили із заявами до чергової річниці до Дня пам’яті жертв Голодоморів. Відповідні звернення було опубліковано у соцмережах, передає «Голос Америки», інформує УНН.

«Наприкінці листопада в Україні вшановують пам‘ять мільйонів жертв сталінського Голодомору 1932-1933 років. США, Канада, європейські країни оприлюднили заяви на знак солідарності з народом України у пам’яті про цю трагедію», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зі словами солідарності до України висловилися представники США, Латвії, Швеції, Канади, Великої Британії.

«Ми разом з народом України згадуємо та вшановуємо пам’ять мільйонів невинних українців, які трагічно загинули під час Голодомору 1932-33 років. Наша пам‘ять — найкращий спосіб запобігти таким трагедіям у світі у майбутньому», — йдеться у заяві тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

Вказується, що МЗС Латвії у відповідній заяві підкреслило, що парламент країни визнає Голодомор геноцидом. Посол Латвії у США висловив підтримку Україні у встановленні історичної справедливості.

«У День пам’яті жертв Голодомору ми згадуємо мільйони людей, які були вбиті та постраждали від геноциду через голод в Україні. Латвія підтримує зусилля України щодо прагнення до історичної справедливості», — йдеться у заяві.

«Ми запалюємо свічку пам‘яті» за мільйонами жертв «штучного голоду, організованого тоталітарним комуністичним режимом», — йдеться у зверненні посольства Швеції в Україні.

«Сталін штучно спричинив геноцид українців. На піку Голодомору 1932-33 років, щоденно вмирало від голоду 25 тисяч людей. Ми ніколи не повинні про це забувати», — заявило посольство Канади в Україні.

А у своїй заяві міністр оборони Канади Харджит Санджан наголосив на співпраці з українським військом, для того, щоб такі трагедії не повторювались.

«Цього тижня вшанування жертв Голодомору відбуватимуться по всій Канаді. Ми непохитно підтримуємо наших українських друзів та партнерів — навчальна місія UNIFER в Україні це засвідчує. Ми єдині у цьому вшануванні і віддані тому, щоб жахи минулого більше не повторились», — йдеться у заяві міністра.

«Одним із найбільш болючих епізодів української історії» назвало Голодомор у своїй заяві посольство Великої Британії.

«Запалюючи свічку на честь і пам’ять жертв Голодомору. Навмисний штучний голод режиму Сталіна вбив мільйони людей у 1932-1933 роках. Не забудемо ніколи», — написав у Twitter глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.

«У цей сумний День пам’яті жертв Голодомору… Мільйони невинних українців втратили життя через режим Сталіна — жахливий злочин проти українського народу та проти людства», — написав у Twitter посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Як повідомлялося раніше в УНН, сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Зранку Президент та перша леді вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні, а пізніше українські високопосадовці виступили зі зверненнями до українців.

Нагадаємо, раніше глава уряду Канади Джастін Трюдо зробив зворушливу заяву з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів.Джерело: УНН