КИЇВ. 22 грудня. УНН. Транш МВФ у цьому році, не дивлячись на прогнози уряду, Україна так і на отримає. Згідно з новими планами, на фіндопомогу КМУ тепер розраховує у лютому 2021 року або навесні. Однак колишні “перепони”, у тому числі і скандальна справа “Суркісів-Привату” до сих пір не знівельовані. Про це у коментарі УНН розповів політичний експерт Юрій Касьянов.

“Справа ПриватБанку може стати одним із чинників неотримання Україною кредиту МВФ. Про це вже говорили в ЄС у своєму щорічному звіті. Там вони, зокрема, вказували на шахрайські процеси всередині цієї справи. А оскільки для МВФ вкрай важлива боротьба з корупцією в Україні – вони знову можуть застопорити кредит”, – сказав він.

На думку експерта, МВФ не дуже сильно хоче давати гроші Україні, “які можуть піти у кишеню колишнім акціонерам”.

“Справа ПриватБанку – це суцільна корупція і шахрайські процеси, у МВФ це бачать і розуміють. Адже вони нам гроші на боротьбу з корупцією видають, а тут виходить навпаки – навряд чи вони захочуть її заохочувати. Ще один фактор, який може вплинути на видачу кредиту – це призначення Вітренка, з точки зору його проросійських поглядів. Будемо сподіватися на чесність наших суддів (у розгляді з офшорами Суркісів – ред.), і чесне розслідування справи “Привату” (слідство НАБУ – ред.), якщо ми і справді хочемо отримати кредит МВФ”, – уточнив Касьянов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корумпувати суддів Верховного Суду Суркісам буде складно: аналітик пояснив опір офшорів касаційному оскарженню.

Як повідомляв УНН, у ЄС констатували слабкі темпи розслідування схем виведення коштів з “ПриватБанку”. НАБУ до сих пір не завершило досудовий етап слідства і не оголосило ніякої підозри.

Разом з тим, ЄС зазначив прийняте Верховним Судом рішення “на користь банку і української держави” про підтвердження законності процедури bail-in (у спорі з сім’єю Суркісів).

Нагадаємо, на думку економіста Андрія Новака, загравання з Суркісами руйнує партнерські відносини України з Заходом.

Джерело: УНН