plan-marshalla-825
Якщо все буде, як задумано, то ця програма працюватиме і на Україну, і на ЄС теж.

Підготовлений Литовським Сеймом «план Маршалла» для України, що офіційно називається «План для України 2017–2020», спрямований на розвиток і підтримку малого й середнього бізнесу. Для цього треба приблизно €5 млрд на рік. Про це в інтерв’ю Тижню розповів спікер Сейму Литви Вікторас Пранцкетіс.

«Якщо все буде так, як ми задумали, то ця програма працюватиме і на Україну, і на ЄС теж. Коли ми говоримо про Brexit — це зменшення ЄС, а Україна — це можливе його розширення. Україна важливий гравець у Європі. Наша мета і ціль, щоб вона не зупинилася на шляху євроінтеграції. Цей план ми представляємо всюди, хоч де б я був: у США, зі спікером Конгресу, на святкуванні 60-річчя підписання Римського договору про створення ЄС, на саміті спікерів парламентів країн ЄС у Братиславі», — сказав він.

За його словами, тоді копію було вручено кожному спікерові зі словами, що цей литовський план має стати планом усієї Європи для України. І тепер ця ідея дісталася вже Європарламенту, усіх рівнів. Європейські політики стали дізнаватися й розуміти, що сьогодні інвестиції в Україну — це інвестиції в майбутнє Євросоюзу.

«Допомагаючи Україні, ми допомагаємо собі. Що більше цих знань ми передамо іншим країнам, то краще за це голосуватимуть. У ЄС всі рішення ухвалюються консенсусом. Готується резолюція в Європарламенті за планом Маршалла для України. Ми робимо своє лобі, але й вам слід показати свій успіх упровадження реформ. У вас багато успіхів, покажіть їх», — наголосив він.