282702
Загинули щонайменше 19 осіб, включаючи сімох дітей.

У результаті авіаційних ударів, імовірно, з боку Росії і урядових військ Сирії, в декількох районах провінції Ідліб загинули щонайменше 19 осіб. Про це повідомила Al Jazeera з посиланням на місцевого представника «Громадянської оборони». 

«Сьогодні вранці було вбито 19 осіб. Хан Шейхун, Маарет аль-Нумаан, Джіср аль-Шугур та інші райони стали об’єктом нападів імовірно російських і сирійських повітряних сил зранку. У передмістях Маарет аль-Нумаан була вражена лікарня Аль-Джаміа», — заявив представник «Громадянської оборони».

Управління охорони здоров’я Ідлібу повідомило, що в результаті удару по лікарні Аль-Джаміа було вбито не менше трьох пацієнтів і чотири отримали поранення.

Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини (SOHR) у Великобританії також повідомив, що підозрює в атаці Росію.

За даними організації, повітряні удари вбили щонайменше 16 осіб, включаючи сімох дітей. Багато з убитих при нападі були медичними волонтерами. Організація «Громадянська оборона» також відома як «Білі каски», є добровільною рятувальної групою, яка в основному працює на території, утримуваній повстанцями в Сирії.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун — 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії. Крім того, Організація із заборони хімічної зброї підтвердила, що під час хімічної атаки у сирійській провінції Ідліб використовувалася отруйна речовина зарин.