8dab76e4d3583c54e3af916143e95ddc_xl

Журналісти оприлюднили в інтернеті відео, на якому видно обстріл та позиції українських військових у промзоні Авдіївки, а також привели на позиції ЗСУ російську журналістку, яку представили як свого працівника. 

Підтримуючи ініціативу українських десантників з 81 окремої аеромобільної бригади ВДВ, які боронять Авдіївську промзону, прес-центр штабу АТО клопоче перед СБУ про призупинення акредитації журналістів "Громадського ТБ" Анастасії Станко, Костянтина Реуцького та спеціального кореспондента "Нової газети" Юлії Полухіної. Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій на сторінці штабу у Facebook.

У повідомленні йдеться, що 6 липня 2016 року у населеному пункті Авдіївка на промзоні, яку обороняють українські десантники, вели зйомки журналісти "Громадського ТБ" Анастасія Станко і Костянтин Реуцький. З ними також була і представник російського видання "Новая газета" Юлія Полухіна, яку журналісти "Громадського ТБ" представили як свого працівника. Станко і Реуцький не перший раз працюють на промзоні, тож їх добре знають десантники. "Зазначені журналісти відзняли обстріли наших позицій з боку російських окупаційних військ та двох загиблих українських військовослужбовців в результаті попадання міни в бліндаж", – підкреслюють у штабі. Зранку 8 липня цей сюжет було оприлюднено на сайті "Громадського ТБ". Захисники промзони, звернулися з вимогою до керівництва каналу зняти відео, що останні й зробили. Проте, відзначають у штабі, за деякий час подібний сюжет вийшов на сайті "Нової газети" за авторством Юлії Полухіної, який розлетівся інтернетом, російськими ЗМІ та медіа-ресурсами так званої "ДНР". "На даному відео чітко відзняті позиції десантників, їхні обличчя і зброя, предмети, що можуть стати орієнтирами для ворога. Це є грубим порушенням правил роботи журналістів в зоні АТО. Прес-центр АТО наголошує: немає нічого ціннішого, ніж життя і здоров’я наших воїнів. Відтак до журналістів, які у своїй діяльності грубо протирічать даному принципу, будуть прийматися відповідні рішення", – підкреслюють у штабі.

Анастасія Станко, Костянтин Реуцький та Юлія Полухіна мають акредитацію СБУ і на основі цього відповідні прес-карти. Але Юлія Полухіна за весь час перебування в зоні АТО жодного разу не надавала заявок щодо своєї роботи у підрозділах ЗС України. Прес-служба командування ВДВ ЗС України підтримує прохання особового складу 81 окремої аеромобільної бригади ВДВ про позбавлення акредитації на роботу в зоні проведення АТО, до з'ясування обставин, журналістів Анастасії Станко, Юлії Полухіної, усіх груп "Громадського ТБ" та кореспондентів "Новой газеты". Підтримуючи ініціативу українських десантників, які боронять Авдіївську промзону, прес-центр штабу АТО також клопоче перед СБУ про призупинення акредитації журналістів до з’ясування всіх обставин.