КИЇВ. 30 серпня. УНН. Під час робочої поїздки до Донецької області Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець та голова Донецької ОДА, керівник обласної військово-цивілільної адміністрації Павло Кириленко відвідали шахту «Торецька» ДП «Торецьквугілля», передає УНН з посиланням на пресслужбу КМУ.

Шмигаль підкреслив, що вугільна галузь є основою економіки багатьох галузей, а також має суттєве соціальне значення для мономіст, яких на сьогодні більш ніж 60 в Україні.

«Окрема тематика — це справедлива трансформація вугільних регіонів. Ідеться про ті ситуації, коли завершуються виробітки, і шахти закриваються. Неможливо це просто залишити. Стоїть питання: як будуть жити мономіста, як будуть жити шахти, як будуть жити люди й громади, що залежать від цих підприємств», — зазначив він.

Прем’єр додав, що стосовно цього питання Уряд консультувався з міжнародними партнерами.

«Говорили про це і під час перемовин з Ангелою Меркель, і під час розмови із заступником держсекретаря США Стівеном Біґеном. Ми пояснили цю проблему. У них є відповідний досвід, вони надають відповідні проекти, готові надати фінансування, спеціалістів, експертів. Це тривала робота. Вона стратегічна й займе роки, щоб зробити трансформацію вугільних регіонів. Це наша стратегія», — сказав він.

Шмигаль також підняв тему про те, що на сьогодні залишається не розв’язаним питання поточної кредиторської й дебіторської заборгованості та заборгованості за електроенергію.

«Тут питання більш комплексне і на кожному підприємстві це треба вирішувати індивідуально. Ми знаємо загальну суму — це понад 29 млрд грн. Уряд буде спільно з підприємствами та шахтарськими профспілками працювати для розв’язання накопичених за останні роки проблем», — сказав він.

Зі свого боку в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець додала, що «тільки за серпень завдяки спільній роботі Міністерства й уряду було виплачено «Центренерго» 600 млн грн для всіх шахт».

«Це дало можливість погасити борги по зарплаті й електроенергії та вивести шахти з простою. Надалі будемо працювати, щоб усі шахти функціонували стабільно», — зазначила Ольга Буславець.

Нагадаємо, раніше Шмигаль заявив, що беззбитковість вугільних підприємств, європейські умови та безпека праці — це орієнтири для подальшої роботи уряду.

Джерело: УНН