КИЇВ. 17 листопада. УНН. В Україні на потреби медицини за сім місяців пандемії витрачено понад 20 мільярдів гривень. Про це заявив під час виступу у парламенті прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає кореспондент УНН.

«Сформовано необхідні запаси засобів індивідуального захисту, медикаментів, ШВЛ-ів. Продовжується робота над збільшенням підведення кисню. Станом на вчорашній день, через НСЗУ профінансовано лікарні в усіх регіонах на загальну суму понад 8,8 млрд гривень. Також, 7,3 млрд профінансовано через Фонд боротьби з COVID-19. Ще майже 4 млрд — кошти місцевих бюджетів. Отже, за сім місяців на боротьбу з коронавірусом, лише у медицині, витрачено понад 20 млрд гривень», — зауважив Шмигаль.

Також Шмигаль розповів про оновлення автопарку «екстренки» та підвищення виплат медикам.

«Стосовно покращення умов екстреної медицини: відбувається оновлення автопарку, підвищення виплат фельдшерам. Наприклад, до 1 липня швидка допомога Київської області отримала 23 млн гривень. Зараз — 33. Тобто більше, ніж на третину — зросли виплати по екстреній медичній допомозі», — зазначив глава уряду.

Додамо, що за словами Шмигаля, через «карантин вихідного дня» у цю суботу активність населення зменшилася до 19%, а у неділю до 27% — це «найбільше досягнення з початку карантину».

Також прем’єр-міністр попередив про катастрофічні наслідки зриву «карантину вихідного дня».

Джерело: УНН