4413d2b431

За словами головного редактора видання, силовики проводять обшук у справі про держтаємницю.

У середу, 9 серпня, зранку СБУ завітала з обшуками до редакції "Страна.ua".

Про це повідомив головний редактор видання на своїй сторінці у Facebook.

"У нас обшук. Проводить СБУ", – заявив він.

За словами Гужви, обшуки відбуваються у редакції видання та вдома у кількох журналістів.

Нагадаємо, увечері 22 червня правоохоронці затримали головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву. За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гужва отримав 10 тисяч доларів за те, щоб не публікувати компромат на одного з політиків. Половину суми, начебто, знайшли в портфелі Гужви. Сам він переконує, що його просто підставили. Спільник перебуває під цілодобовим домашнім арештом, бо, як каже прокуратура, співпрацює зі слідством.

Після затримання до нього приїхало двоє адвокатів, однак їх не пропустили до приміщення редакції. Виявилося, що один із захисників Ігоря Гужви у приміщенні все-таки є – це міністр юстиції часів Януковича – Олена Лукаш. Вона і розповіла, що наразі Гужва перебуває в міському управлінні поліції.

Гужву випустили із СІЗО два тижні тому. За волю довелося заплатити 544 тис. грн. Заставу зібрала та внесла його заступниця Світлана Крюкова. Відповідаючи на запитання, звідки гроші, заявила, що знайти за добу 20 тисяч доларів – не проблема.

Згодом стало відомо, що СБУ виявила на флешці, вилученій у головного редактора "Страна.ua" Ігоря Гужви, секретну інформацію Міністерства оборони.

Зазначимо, 2015 року Ігор Гужва був оголошений в розшук за підозрою в навмисному ухилянні від сплати податків на суму близько 18 мільйонів гривень. 1 серпня він прилетів до Києва і одразу пішов до слідчого з заявою, що не мав наміру переховуватись від правоохоронців.

29 липня стало відомо, що Ігор Гужва покинув медіахолдинг "Вєсті Україна", а також склав повноваження головного редактора щоденної газети "Вєсті".

Пізніше уже колишній головний редактор видання "Вєсті" Ігор Гужва вніс за себе заставу розміром у 1 млн 35 тисяч 300 грн (850 мінімальних зарплат), призначену йому судом 4 серпня.