630_360_1467412846-2660
Фаворитом перегонів є політичний рух екс-міністра фінансів Андрія Бабіша, якого звинувачують у корупції.

У п’ятницю, 20 жовтня, у другій половині дня почнуться вибори до Палати депутатів Чехії (нижньої палати парламенту). 

Вибори в Чеській Республіці проводяться 2 дні – у п'ятницю та суботу. Виборчі дільниці відкриваються в п'ятницю опівдні і закриваються о 14 годині в суботу. Це зроблено для зручності громадян, яким надається можливість проголосувати в п'ятницю після роботи і виїхати за місто.

Згідно з інформацією, участь у виборах-2017 бере рекордна кількість політичних сил –  31.

Палата депутатів складається з 200 осіб, які обираються раз на 4 роки.

Повідомляється, що фаворитом нинішніх перегонів є політичний рух ANO (Акція невдоволених громадян), який очолює один з найбагатших громадян країни Андрій Бабіш. За ANO готові голосувати майже 26% виборців

Зазначимо, що зараз проти нього ведеться розслідування за підозрою у зловживанні дотаціями Євросоюзу, через що Бабіш змушений був піти у відставку з посту міністра фінансів у травні цього року. При цьому центральним пунктом своєї програми політсила проголошує саме боротьбу із корупцією.

На другому місці Чеська соціал-демократична партія (трохи менше 14% підтримки), передвиборний список якої очолює міністр закордонних справ країни Любомир Заоралек.

Також до Палати депутатів мають шанси пройти, подолавши 5-відсотковий бар'єр, представники Компартії Чехії та Моравії, Свободи та прямої демократії, Чеської партії піратів, Християнсько-демократичної партії – Чехословацької народної партії, Громадянської демократичної партії і ТОП 09.

Як повідомлялося. 17 жовтня під резиденцією президента Чехії Мілоша Земана пройшла демонстрація проти його позиції стосовно Криму. Акція протесту пройшла під гаслом "Панове, ми йдемо", розміщенним під портретами Земана та екс-міністр фінансів Андрія Бабіша.

Нагадаємо, президент Чеської Республіки Мілош Земан під час звернення у Страсбурзі до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що вважає втрату Україною Криму "завершеною справою"та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні. Земан також закликав до зняття санкцій з Російської Федерації та їх заміни активнішими контактами з РФ.