Наголос

акцентуй на головному!

Радбез ООН: США і Європа звинуватили Росію у блокуванні рішення

Сполучені Штати та Європа на засіданні Ради Безпеки ООН звинуватили Росію у блокуванні будь-якого вирішення конфлікту на сході України.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Звинувачення пролунали під час відеоконференції Радбезу ООН, скликаного Москвою з нагоди шостої річниці Мінських домовленостей, підписаних у лютому 2015 року, про припинення війни на Донбасі.

«Росія повинна негайно припинити свою агресію на сході України і припинити окупацію Криму. Ми закликаємо Росію вивести свої сили з України, припинити підтримку своїх довірених осіб та інших збройних формувань та виконати всі зобов’язання, взяті на себе в рамках Мінських угод», – заявив американський дипломат Родні Хантер.

Спільну декларацію, що засуджує триваючу нестабільність у Донецькій та Луганській областях, опублікували європейські члени Ради Безпеки, а також Німеччина, яка разом із Францією виступила посередником у підписанні Мінських угод між Москвою та Києвом.

«Застосовуючи силу проти територіальної цілісності та суверенітету України, Росія явно порушує основні принципи міжнародного права», – йдеться в декларації.

Посол Росії в ООН Василій Небензя відкинув критику Заходу та звинуватив Україну у невиконанні Мінських домовленостей за підтримки французьких та німецьких «захисників». Він також звинуватив Київ у «повній байдужості» до жителів Донбасу.

Його німецький колега Крістоф Хойсген, який брав участь у мінських переговорах, заявив, що російський посол чомусь не згадав про те, що Москва не виводить важке озброєння згідно з домовленостями.

«До сьогоднішнього дня російське важке озброєння не виводилося з лінії управління та контролю всупереч Мінським домовленостям», – сказав Хойсген.

Він також заявив, що не маючи доступу до кордону між Україною та Росією, моніторингова місія ОБСЄ в регіоні «не може виконувати свою роботу».

«Тому Росія може день за днем ​​переправляти солдатів та озброєння в Луганськ та Донецьк», – сказав він.

Посол Франції в ООН Ніколя де Рів’єр назвав заяви Росії проти Франції та Німеччини «необґрунтованими».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *