КИЇВ. 10 вересня. УНН. Верховна Рада ухвалила проект закону 1084 про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії. Відповідне рішення підтримали 293 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії пропонує внесення змін законів України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», «Про видобування і переробку уранових руд».

Законопроект передбачає:

— врегулювання питань ядерної та радіаційної безпеки в частині зменшення ризиків тривалого опромінення продуктами радону;

— врегулювання питань радіаційного захисту при медичному опроміненні;

— удосконалення державного регулювання діяльності з видобування і переробки уранових руд та запровадження ліцензування переробки уранових руд, враховуючи особливості технологічного циклу виробництва уранового концентрату.

При цьому ще 264 нардепи підтримали ініціативу скоротити удвічі тривалість розгляду законопроекту в другому читанні.

Нагадаємо, фракція політичної партії «Європейська солідарність» влаштувала акцію протесту біля трибуни ВР під час виступу співголови фракції Ірини Геращенко.

Джерело: УНН