1441257188_1

Верховна Рада має намір зобов'язати державу забезпечити гарантоване встановлення осіб військовослужбовців за допомогою аналізу ДНК і створити базу даних військовослужбовців. За відповідний законопроект №2001а у першому читанні "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються генетичної ідентифікації військовослужбовців" у вівторок проголосували 253 народних депутатів.

Законопроект пропонує шляхом внесення змін до законів України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" зобов'язати державу забезпечити гарантоване встановлення особи військовослужбовця за допомогою методів генетичної ідентифікації біологічного матеріалу, що містить ДНК особи.

Проект закону пропонує також зобов'язати державу створити базу даних ДНК військовослужбовців, що має містити дані ДНК всіх військовослужбовців, які під час проходження військово-медичної комісії перед вступом на військову службу висловили свою згоду на збір, обробку і збереження такого роду даних.

Законопроект пропонує застосовувати генетичні методи ідентифікації особи військовослужбовця у разі неможливості застосування інших звичайних методів встановлення особи, зокрема у випадку, коли особа не може надати інформації про себе, коли особа отримала тілесні ушкодження, що унеможливлюють звичайне пізнання у разі його загибелі, і в разі іншої потреби.