442cff29-bda0-487d-9dd5-f01615c15b5d_mw1024_s_n

Холодницький сподівається, що у Верховній Раді підтримають подання САП і дадуть не тільки дозвіл на притягнення до відповідальності, але і дозвіл на арешт. Всі наявні докази по справі про розкрадання газу проти депутата Олександра Онищенка є достатніми і обґрунтованими для оголошення йому підозри. Про це заявив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє ЛІГА.net. "Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро підтверджують, що зібрані докази про ролі депутата Олександра Онищенка в організації злочинної схеми розкрадання газу доводять і свідки, і вилучені в результаті обшуків документи і інформація, отримана в результаті негласних слідчих і розшукових дій по соратникам парламентарія", – сказав Холодницький. За його словами, докази провини співорганізаторів схеми розкрадання коштів також зафіксовані в кримінальному провадженні і є достатніми.

"Слідство встановило, що весь ланцюжок посередників, починаючи від учасників договору про спільну діяльність з Укргазвидобуванням, закінчуючи переможцями торгів та біржами, на яких ці торги проводилися, кінцевими споживачами, була підконтрольна саме народному депутату Онищенко. І, я сподіваюсь, Верховна Рада надасть згоду, і ми покажемо в суді, як того вимагає кримінальний процес, всю ланцюжок і всі докази, які у нас є", – заявив глава САП. Холодницький додав, що зібраних доказів достатньо, щоб пред'явити Онищенку підозру. "Просимо Верховну Раду підтримати наше уявлення і дати не тільки дозвіл на притягнення до відповідальності, але і дозвіл на арешт… Я сподіваюся, у вівторок (депутати – ред.) до нашої позиції прислухаються і дадуть можливість органам слідства довести цю справу до суду та органів прокуратури – до вироку", – додав він.

Нагадаємо, що 15 червня детективи НАБУ і прокурори САП у рамках розслідування корупційної схеми із перепродажу газу, видобутого в спільній діяльності з держпідприємством "Укргазвидобування", було проведено 37 обшуків у Львові, Дніпропетровську та Києві. Фігуранти газової схеми завдали державі збитків на 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд грн – це несплачена сума ренти за користування надрами. Одним з організаторів розкрадання державного газу називають народного депутата Олександра Онищенка. Статті, які інкримінуються нардепу, передбачають покарання від 7 до 12 років ув'язнення. У результаті обшуків у справі "схем Онищенко" затримали десять з 20-х фігурантів справи. Серед причетних є і посадові особи державного ПАТ "Укргазвидобування". 15 червня директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що у справі по "схем Онищенко" затримали десять з 20-х фігурантів справи. Серед причетних є і посадові особи державного ПАТ "Укргазвидобування". 

17 червня слідчий суддя обрав запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю звільнення під заставу в розмірі 200 млн грн керівнику підприємства, якого правоохоронці підозрюють у причетності до злочинної схеми при реалізації газу, видобутого при спільній діяльності з ПАТ "Укргазвидобування". 18 червня були заарештовані на два місяці екс-заступника глави правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацубу з правом внесення застави у розмірі 450 млн грн. Пізніше заарештували ще кількох фігурантів справи – Валерія Посного (сума застави 1 млн грн), Олега Рябошапку (сума застави 1,5 млн грн), Владислава Купріяненко (сума застави 20 млн грн), Лесю Железняк (сума застави 50 млн грн) і Микиту Іванова (сума застави 50 млн грн).