1401633

Керівник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки в Генеральної прокуратури України Володимир Гуцуляк разом з трьома іншими чиновниками отримав класний чин державного радника юстиції 3 класу, який відповідає званню генерал-майора. Відповідний указ президент Петро Порошенко підписав 24 серпня.

Відповідно до указу президента, такий же чин отримали прокурор Львівської області Юрій Квятківський, військовий прокурор Центрального регіону України Григорій Рябенко та народний депутат Валерій Карпунцов.

Прокурор Гуцуляк став відомий після інциденту між співробітниками його департаменту  і Національного антикорупційного бюро в середині серпня.

Як відомо, детективи НАБУ здійснювали зовнішнє спостереження за прокурором Дмитром Сусом, заступником директора згадуваного департаменту і начальником управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки. Це стало причиною силового зіткнення працівників Генпрокуратури і НАБУ 12 серпня.

За даними Бюро, два технічні працівники НАБУ були силою доставлені до департаменту Генпрокуратури і утримувалися там 11 годин. Їх звільнили тільки після звернення директора НАБУ Артема Ситника до генпрокурора Юрія Луценка. НАБУ виклало їх розповідь про те, що до них застосовували тортури.

17 серпня під будівлею ГПУ відбулася протестна акція з вимогою до генпрокурора та президента ліквідувати згадуваний департамент Генпрокуратури, а  прокурора Дмитра Суса – звільнити.

На рішення президента присвоїти новий ранг Володимиру Гуцуляку критично відреагував народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

«Ми довго чекали реакції Банкової на свавілля, влаштоване так званим «департаментом Кононенко-Грановського» щодо НАБУ. І дочекалися. Замість елементарного засудження – указ президента про заохочення керівника цього департаменту Гуцуляка. Це нове днище, друзі», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, 18 серпня генпрокурор України Юрій Луценко заявив про передачу всіх розслідувань щодо інциденту між співробітниками НАБУ і Генпрокуратури в Службу безпеки України для неупередженості слідства.