Наголос

акцентуй на головному!

Президент України та Прем’єр-міністр Швеції обговорили питання співпраці в сфері оборони, боротьби з коронавірусом

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном. Лідери обговорили поглиблення двосторонньої взаємодії у сфері оборони та перспективи співпраці двох держав у межах партнерства НАТО, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

 «Було обговорено ситуацію щодо боротьби з коронавірусом в обох державах та забезпечення України вакциною, ліцензованою західними країнами», − йдеться у повідомленні.

Глава держави подякував за незмінну підтримку Швецією суверенітету й територіальної цілісності України та поінформував Стефана Левена про безпекову ситуацію на Донбасі й ініціативи України, покликані посилити реакцію міжнародної спільноти на окупацію Криму та Севастополя.

«У межах відзначення 30-ї річниці незалежності України ми плануємо проведення низки важливих міжнародних заходів. Будемо раді вітати вас на інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня у Києві», – сказав Володимир Зеленський і запросив Прем’єр-міністра Швеції до участі в урочистостях з нагоди 30-ї річниці незалежності нашої держави.

«Лідери обговорили поглиблення двосторонньої взаємодії у сфері оборони та перспективи співпраці двох держав у межах партнерства НАТО з розширеними можливостями», − наголошують у повідомленні.

Володимир Зеленський також подякував шведській стороні за підтримку й вагому практичну допомогу Україні в реалізації реформ.

Зі свого боку Стефан Левен високо оцінив особисте лідерство Володимира Зеленського в реформуванні та досягнутому прогресі в європейській інтеграції.

Сторони приділили увагу шляхам активізації торговельно-економічної співпраці.

«Наш пріоритет – знайти нові шляхи повернення тенденцій у двосторонній торгівлі до рівня, який передував пандемії коронавірусу», – зазначив Володимир Зеленський.

Стефан Левен запросив Володимира Зеленського відвідати Швецію та взяти участь у форумі пам’яті жертв Голокосту, що має відбутися у жовтні цього року в Стокгольмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *