КИЇВ. 24 листопада. УНН. У будинках для людей похилого віку не проводять масове тестування на коронавірусну хворобу COVID-19 ні серед персоналу, ні серед відвідувачів, ні серед груп ризику, які там перебувають. Але саме у таких місцях, за європейським досвідом, необхідно терміново впроваджувати повне регулярне тестування. Таку думку висловив у коментарі УНН представник Уповноваженого з прав людини у Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський.

«Масового тестування на сьогоднішній день немає. Якщо ви питаєте мою думку, чи варто це впроваджувати, то так, я думаю, це необхідність», — наголосив Лисянський.

Так, у Німеччині змінили стратегію тестування — з метою захисту груп ризику і роблять тести на антиген як відвідувачам таких закладів, персоналу, так і самим людям похилого віку. Днями за масове тестування у будинках для людей похилого віку виступила й Естонія. Втім, за словами Лисянського, в Україні статистика смертності серед груп ризику постійно збільшується, а стратегія тестування залишається незмінною.

«Всі дії, впроваджені для протидії і поширенню коронавірусної інфекції повинні бути впроваджені. Мова йде про збереження життів наших громадян України, як у Конституції України, де життя та здоров’я людини – це головне. У нас статистика збільшується, люди вмирають. Звичайно, потрібно змінювати та посилювати стратегію. Потрібно переймати досвід інших країн і впроваджувати у нас», — впевнений він.

Нагадаємо, експерти вважають, що теперішній темп поширення COVID-19 потребує нової стратегії тестування населення. Поки не розроблена вакцина, спрямувати всі зусилля необхідно саме на швидку діагностику «ковіду» за допомогою «антигенних» тестів методом ІФА.

Раніше УНН писав, що ЦГЗ МОЗ вважають українські ІФА-тести на антиген науковців «Діапроф-Мед» є чутливішими за експрес-тести на антиген. Але водночас, у вітчизняних тестів відсутні недоліки ПЛР-тестування: їх можна виконувати у будь-яких лікарнях України без дороговартісного і складного обладнання.

Джерело: УНН