КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман зробив заяву стосовно рішення Ради НБУ щодо двох членів правління Національного банку України, вказавши, що забезпечення відповідальності правління НБУ має провадитися згідно з критеріями управління НБУ, які були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ. Про це йдеться у заяві представника МВФ, яка є у розпорядженні УНН.

«Забезпечення відповідальності Правління НБУ має провадитися згідно з засадами управління Національним банком. Ці критерії управління були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ упродовж попередніх програм, що підтримувалися Міжнародним валютним фондом. Ці засади спрацювали як на користь НБУ, так і в цілому для економіки України. Їх дотримання посилило довіру до НБУ як до незалежного та професійного центробанку, надавши політиці Нацбанку більшої надійності та ефективності», — сказано у заяві Йости Люнгмана.

Додамо, 5 жовтня Рада Національного банку оголосила догану та висловила недовіру першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій та заступнику голови Нацбанку Дмитру Сологубу. Вони працювали ще у команді колишнього голови НБУ Якова Смолія, якого звільнили у серпні.

Джерело: УНН