У середу, 1 липня, представники охоронної фірми «Донкорп Україна», разом з копами увірвалися до адміністративного корпусу державної шахти «Краснолиманська», яку намагається віджати народний депутат-мажоритарник Руслан Требушкін.

Останній, заручившись підтримкою Андрія Геруса і Ігоря Коломойського, спочатку вибив додаткові мільярди дотацій для державних вугледобувних підприємств, а потім одразу ж приступив до захоплення одного з них.

Безпосередній контроль над класичним рейдерським захопленням здійснює помічник Требушкіна, громадянин Росії Євген Костенніков. Разом із колишнім директором шахти Костянтином Кисельовим, за підтримки підконтрольної нардепу приватної охоронної компанії та поліції, зловмисники вже вдруге за місяць намагаються зупинити роботу всього підприємства, забрати документи і, за допомогою підтримки чиновників з Києва, узаконити керівництво над шахтою.

Ціна питання – розпил багатомільйонних бюджетних дотацій, а також розподіл вугілля по «потрібними цінами» на інші державні підприємства, де керують люди з орбіти Коломойського.

Примітно, що бійці з «Донкорп Україна» вже брали участь у силовому захопленні «Центренерго», коли підконтрольні дніпровському олігархові люди намагалися зберегти свій вплив на створені за кілька місяців незаконні схеми.
Тільки в Києві у них не було підтримки місцевої поліції, а в Покровське відверту тітушню заводив на підприємство начальник місцевого відділу, полковник Олександр Коломієць.