КИЇВ. 27 травня. УНН. США готові ввести нові санкції за газопровід «Північний потік — 2». Про це посол Сполучених Штатів в Німеччині Річард Гренелл розповів в інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt, опублікованому у вівторок, 26 травня, передає УНН із посиланням на DW. 

За його словами, законопроект «може бути прийнятий швидко, незважаючи на виборчу кампанію» в США. Подальші штрафні заходи «знаходять схвалення серед усіх партій», підкреслив дипломат, який декількома днями раніше зустрівся з сенаторами і конгресменами в США.

Посол не уточнив, в чому полягають можливі санкції. За версією Handelsblatt, мова може йти про заходи на адресу фірм, які обслуговують газопровід, або компаній, які братимуть надходить з Росії газ.

Крім того, Гренелл закликав федеральний уряд Німеччини переосмислити свою політику щодо Росії. ФРН слід «припинити годувати звіра», в той час як НАТО не отримує достатню фінансову підтримку від німецької сторони, зазначив посол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол України назвав рішення Німеччини щодо “Північного потоку-2” дошкульним ударом по РФ

У свою чергу, офіційний Берлін висловив заклопотаність твердженнями американської сторони. «Час, коли пандемія чинить величезний тиск на країни в усьому світі, не підходить для того, щоб розкручувати спіраль ескалації і погрожувати подальшими екстратериторіальним, тобто такими, що суперечать міжнародному праву, санкціям», — заявила представниця міністра економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр.

Газопровід повинен бути прокладений по дну Балтійського моря паралельно з уже існуючим «Північним потоком». Країни, через територіальні води яких проходить «Північний потік — 2» (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб. США і ряд європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він підсилить залежність Європи від поставок російського газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина відмовилася звільняти «Північний потік-2» від газової директиви ЄС, посол України подякував за солідарність

Роботи по будівництву «Північного потоку — 2» в даний час припинені через санкції США щодо європейських підрядників, що вступили в силу в грудні 2019 року і передбачають заборону на в’їзд до Сполучених Штатів для представників цих компаній, а також заморожування будь-яких активів на території країни.

Після цього глава Міненерго Росії Олександр Новак запевнив, що газопровід буде завершено до кінця 2020 року і вказав, що для закінчення будівництва можна задіяти судно «Академік Черський». На початку травня судно, що належить дочірній компанії «Газпрому», встало на якір в акваторії німецького порту Мукран.

Джерело: УНН