292752

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє присвоювати іноземцям звання Героя України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон був прийнятий Верховною Радою 13 квітня 2017 р. Ним встановлюється, що звання Герой України, як виняток, може бути присвоєно посмертно іноземцю, нагородженому орденом Героїв Небесної Сотні, за здійснення визначного геройського вчинку, пов’язаного з відстоюванням конституційних принципів демократії, прав і свобод людини під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014).

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

“На свій великий подвиг Небесна Сотня йшла свідомо і без всякого страху, так само як і сьогодні українські герої захищають нашу державу від російського агресора на Донбасі. Вони захищають право України бути справді незалежною, успішною європейською країною”, – зазначив Порошенко.

Нагадаємо, глава держави ініціював внесення відповідних змін до законодавства за результатами зустрічі з сім’ями Героїв Небесної Сотні, яка відбулася 20 лютого цього року. Президент нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців – громадянина Білорусі Михайла Жизневського, Грузії – Зураба Хурцію і Давида Кіпіані, загиблих під час Революції гідності.