010417_aks

Він доручив створити робочу групу.

Президент України Петро Порошенко хоче створити міжфракційну робочу групу для підготовки законопроекту про Антикорупційний суд.

Про це повідомляє РБК Україна.

 "Звертаюсь до парламенту з пропозицією створити міжфракційну робочу групу і якнайшвидше підготувати законопроект щодо Антикорупційного суду", – сказав глава держави.

Нагадаємо, Порошенко закликав до негайного створення антикорупційного судового органу. "Невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу. Цей орган має бути сформований на конкурсній основі із суддів з бездоганною репутацією", – заявив він. Президент наголосив, що цей орган має бути "залежним лише від закону, але вільним від будь-яких сторонніх впливів".

У ЄС виступили за створення в Україні антикорупційної палати замість окремого суду. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за результатами саміту Україна-ЄС. "Євросоюз вимагав від України створити спеціалізований антикорупційний суд. Нині ми погодилися з тим, щоб Україна створила у рамках своєї судової системи спеціалізовану палату з цього питання, то цього буде достатньо", – пояснив Юнкер.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що він проти створення окремого антикорупційного суду. На думку генпрокурора, це буде зробити легше, оскільки така палата буде створюватися на основі існуючої матеріальної бази.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, спеціальний антикорупційний суд може з'явиться в Україні вже 2017 року. Для цього 1 лютого Верховна Рада зареєструвала законопроект про створення антикорупційного суду. Проектом закону пропонується створити Вищий антикорупційний суд з 70 суддів, з яким будуть підслідні всі справи НАБУ і САП.