nacysty_ss_gimler_301149967
Головна комісія з розслідування злочинів проти польського народу, Центрального слідчого відділу Інституту національної пам’яті у Варшаві, створила дослідницьку групу, метою якої є, зокрема, встановлення особових даних військових, які під час Другої світової війни перебували на службі в СС в концентраційних таборах і таборах смерті.
Про це повідомляє Rzeczpospolita.
В склад групи увійшли прокурор, архівіст і ряд істориків.
Як зазначив речник підрозділу розслідувань польського ІНП Роберт Яницький, в результаті роботи групи науковців з понад 23000 офіцерів СС, які служили в таборах, відібрано близько 1600 есесівців.
Цю групу сформовано з урахуванням дати народження. Дослідники припускають, що особи, які народилися в середині 20-х років ХХ ст. в кінці війни могли мати близько 20 років і дожити до сьогоднішнього дня.
Роберт Яницький, підкреслив, що до уваги були також взяті факти наявності додаткових даних, які можуть допомогти в пошуках. Наприклад, місце проживання, фах, місце роботи до вступу в СС. Ключовим було те, що згадані особи не були покарані за злочини, які вчинили.
Як підкреслило видання, йдеться про людей, які можуть жити в основному в Німеччині та Австрії, але також в Хорватії, Сербії, Румунії, Словенії, Нідерландах, Франції, Угорщині та Україні. Під час війни громадяни цих країн співпрацювали з німецькими формуваннями, вони також служили в концентраційних таборах.