Наголос

акцентуй на головному!

Податкова: з початку року до місцевих бюджетів надійшло понад 5 млрд грн плати за землю

КИЇВ. 12 березня. УНН. Протягом січня – лютого 2020 року платники податків спрямували до місцевих бюджетів 5 млрд 43 млн гривень плати за землю. Це на 11,7 %, або на 560,1 млн гривень, більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це інформує ДПС, передає УНН.

Повідомляється, що найбільшу суму плати за землю – 92,8 %, або 4 680,2 млн гривень, сплатили юридичні особи. У свою чергу, фізичні особи поповнили місцеві скарбниці на 362,8 млн грн.

У Державній податковій службі зазначили, що згідно з нормами Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності (державної реєстрації) або права користування земельною ділянкою.

При цьому, підкреслили у податковій, від обов’язку сплачувати земельний податок звільняються фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку четвертої групи і використовують земельні ділянки для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

У свою чергу, юридичні особи – платники земельного податку – самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Це, як запевняють у податковій, звільняє від обов’язку подавати таку звітність щомісячно.

Детальніше з нюансами сплати земельного податку можна ознайомитися у черговому випуску інформаційного листа від податкової за посиланням тут.

Нагадаємо, раніше голова ДПС Сергій Верланов повідомив, що у лютому надходження до зведеного бюджету України, за які відповідає ДПС, зросли до 62,6 млрд гривень. Це на 10,5 млрд гривень, або 20,1%, більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Джерело: УНН