КИЇВ. 5 червня. УНН. ОПЕК і її союзники на чолі з Росією зустрінуться в суботу, щоб обговорити подальші рекордні скорочення видобутку нафти і підштовхнути, зокрема, Ірак і Нігерію, виконувати існуючі обмеження, передає УНН з посиланням на Reuters.

Країни ОПЕК + раніше погодилися скоротити нафтовидобуток на 9,7 млн барелів на добу в травні і червні.

Два джерела ОПЕК + повідомили агентству, що Саудівська Аравія і Росія домовилися про продовження глибших скорочень до кінця липня, але сказали, що Ер-Ріяд також наполягає на продовженні їх до кінця серпня.

«Умови в даний час гарантують успішні зустрічі», — заявив в п’ятницю агентству міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман, додавши, що зараз йде координація проведення зустрічей ОПЕК і ОПЕК + в суботу.

Суботні відеоконференції почнуться з переговорів між членами Організації країн-експортерів нафти о 12:00 за Гринвічем, а потім о 14:00 за Гринвічем збереться група ОПЕК +.

Три джерела в ОПЕК повідомили, що розширення скорочень буде залежати від ступеня їх дотримання. Вони сказали, що країни, які перевищили квоти в травні і червні, повинні пообіцяти дотримуватися цільових показників і компенсувати будь-яке більш раннє перевиробництво шляхом скорочення в липні, серпні та вересні.

Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня пережив «чорний понеділок» — найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни в Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін — на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію в найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.

12 квітня країни-члени ОПЕК +, в тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії. Кінцеве зменшення видобутку становитиме 9,7 мільйона барелів на добу, угода набула чинності з травня.

В ОПЕК прогнозують ціни на нафту на рівні 40 доларів за барель у другій половині року.

Як повідомляв УНН, ф’ючерси на нафту марки Brent з поставкою в серпні вранці в п’ятницю, 5 червня, під час торгів виросли в ціні до 40,22 долара за барель.

Джерело: УНН