s1

У Варшаві міністри закордонних справ країн Бухарестської дев'ятки (Польща, Болгарія, Румунія, Естонія, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина) ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також закликали Росію припинити агресивні дії і вивести війська з України. Про це повідомляє Посольство Польщі в Україні на сторінці у Facebook.

"Ми підтверджуємо нашу тверду та принципову позицію щодо агресивних дій Росії в Україні і не визнаємо незаконну та нелегітимну анексію Криму. Ми висловлюємо нашу тверду підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ми висловлюємо нашу стурбованість ситуацією у галузі безпеки на сході України та вважаємо, що відчутний прогрес у врегулюванні конфлікту може бути досягнутий лише шляхом повного припинення вогню, відведення важкого озброєння від лінії розмежування та виведення російської зброї, техніки та війська з України", — наголошується у документі.

Також у ньому зазначається: "Ми закликаємо всіх, хто підписав Мінські угоди, повною мірою виконати свої зобов'язання. Ми також стурбовані залякуваннями та нападами на спостерігачів місії СММ ОБСЄ та нагадуємо, що СMM повинна мати повний, безпечний та безперешкодний доступ на всій території України. Ми підкреслюємо, що вирішення конфлікту в Україні та навколо неї має базуватися на її територіальній цілісності та міжнародному праві".