В.о. міністра палива і енергетики України Ольгу Буславец змушує ОФІС ПРЕЗИДЕНТА призначити своїм заступником (курирує вугільну галузь) Олександра Зоріна – корупціонера, раніше судимого, працюючого в команді одіозного Кропачева В. В., разом з яким він уклав ДП «Мірноградуголь». Вони і далі хочуть дербаніть вугільні шахти України.

Після прес-конференції Зеленського в рік свого правління, стало зрозуміло, що в Міністерстві палива та енергетики настав кадровий голод. Навіть Міністра підшукують нового …

Проблема відсутності кваліфікованих і не заплямованих в корупційних справах кадрів проявляється в тому, що на своїх місцях залишається менеджмент, призначений в період   «міжцарів’я». Коли команда президента Володимира Зеленського ще не отримала всіх важелів влади, а оточення екс-президента Петра Порошенка ще не здало свої позиції, в Міненерго пройшла низка дивних призначень.

Одним із знакових прикладів стала історія з призначенням глави комісії з реорганізації ДП «Мірноградуголь». Спочатку на місце планували призначити екс-мера Харцизька Валерія Дубового, який підтримав сепаратистів. Після того, як редакція 368.media оприлюднила цю інформацію, Насалик підмінив свій власний наказ, вказавши абсолютно іншу персону. Фактично новим керівником ДП «Мірноградуголь» став такий собі Олександр Зорін. За даними джерел редакції в Міненерго, його призначили за протекцією директора департаменту вугільно-промислового комплексу Олександр Владиченко, який погодився працювати на користь Коломойського.

Зорін – людина зі специфічною біографією. Офіційно відомо, що він очолював ДП «Волиньвугілля» (з осені 2016 з початок 2018 року). Олександр Зорін працював на  Г П «Шахта« Курахівська »), що входить до складу ДП« Селідоввугілля ». З серпня 2003 року керував вугільним підприємством.

Однак багато що залишилося за кадром. Наприклад, судимість Зоріна. Редакція 368.media має довідкою Красноармійського суду Донецької області, виданої майбутньому директору в липні 1997 року. У документі зазначено, що Олександр Зорін засуджений за ст.167 КК (в старій редакції – недбалість) до двох років позбавлення волі. Вирок відстрочили на один рік. Звинувачення за фактом розтрати (ст.86 КК) довести не змогли. У підсумку, Зоріна передали колективу ГКК «Краснолиманська» для перевиховання.

У довідці зазначено, що на той час вирок ще не вступив в силу, проте обвинувачений встиг пробути під вартою з лютого по червень 1997 року. Природно, Зорін про цей факт свідомо замовчує.

На жаль, це не весь список «досягнень» вугільного менеджера. Редакція 368.media знайшла ряд кримінальних проваджень, пов’язаних з періодом його керівництво ДП «Волиньвугілля». Масштаби розкрадань вражають і до сих пір залишаються безкарними.

У прокуратурі є справа про те, як менеджмент держпідприємства в змові ПрАТ «Берті» з 2016 по 2017 роки розтратили два мільйони гривень на придбання конвеєрної шахтної стрічки. В іншому кримінальному провадженні йдеться про те, що з вересня по грудень 2016 року посадові особи ДП «Волиньвугілля» і шахти «Бужанська» закуповували товари і послуги за завищеними цінами.

З шахтою «Бужанська» взагалі у Зоріна були постійні проблеми. Наприклад, поліція відкрила справу за ознаками недбалості через розукомплектування та зняття з виробничого процесу установки ДП -1000 «Гуркіт».

Саме гірники шахти «Бужанська» вимагали звільнити Зоріна і навіть заявили на нього в правоохоронні органи. У серпні 2017 року поліція відкрила справу за ч.1 ст.272 КК. Глава місцевої профспілки Богдан Макарчук тоді заявив, що гірників дістали нелюдські умови праці та ігнорування вимог безпеки в лаві №444, що може привести до трагедії. Ситуацію при Насалик спустили на гальмах.

Однак найбільш резонансними є справи про розкрадання обладнанні і сировини на закривається ДП «Шахта №1 Нововолинська» та відчуження заставного майна ДП «Волиньвугілля». У січні цього року в.о. директора шахти вручили підозру по ч.2 ст.367 КК через зникнення обладнання та сировини на 10,3 млн гривень.

Ні ряд кримінальних справ, які не зв’язок з минулим керівництвом і олігархом Ігорем Коломойським не завадило Зорину залишитися на посаді керівника ДП «Мірноградуголь». Міністр Олексій Оржель просто ігнорує факт перебування людини із заплямованою репутацією на подібній посаді. З огляду на майбутнє призначення Ковалевського заступником міністра це й не дивно.

Своя людина

Орієнтованість Зоріна на групу Коломойського чітко простежується по діям ПАТ «Центренерго», яке контролює менеджмент олігарха. У серпні ЗМІ розмістили матеріал про те, що ДП «Мірноградуголь» отримало від енергетиків 50 млн гривень на запуск нової лави на держшахти «Капітальна».

Гроші пішли в рахунок майбутніх поставок вугілля. При цьому шахтарі не отримали гроші за раніше продане паливо через ДП «Госуглепостав». У «Центренерго» вирішили не розраховуватися за нього.

Руйнування системи видобутку, збагачення та поставок вугілля поки ніяк не турбує Прем’єр-Міністра. Керівники підприємств надані самі собі, а дехто, як Зорін, вже знайшов власних покровителів і працює на них.

Ексклюзивне інтерв’ю з керівником ДП «Мирноградвугілля» Олександром Зоріним