Наголос

акцентуй на головному!

Не скоро: мобільні оператори спрогнозували терміни запуску 5G в Україні

КИЇВ. 20 листопада. УНН. “Велика трійка” мобільних операторів – lifecell, Vodafone Україна і Київстар – заявили, що запуску технології 5G варто очікувати не раніше 2022 року. Про це з посиланням на представників операторів мобільного зв’язку повідомляє профільне видання AIN.UA, передає УНН.

Так, Vodafone планує запуск 5G у 2022 році. За словами директора зі стратегії компанії Дмитра Пономаренка, у найближчому майбутньому Vodafone зосередить інвестиції на розгортанні мереж 4-го покоління на всій території України, а не на точковому впровадженні 5G.

“Перед телеком-компаніями сьогодні стоїть дуже амбіційне завдання – забезпечити національне покриття 4G в сільській місцевості до кінця 2022-го, 90% жителів України мають отримати доступ до швидкісного інтернету. Основні інвестиції будуть спрямовані на виконання цього завдання”, – зазначив директор зі стратегії Vodafone.

При цьому, якщо тендер буде проведено вчасно, і Vodafone отримає в своє розпорядження частоти, необхідні для впровадження 5G в кінці 2021 року, то нова технологія може з’явитися вже в 2022 році.

“Усе залежить від умов конкурсу та частотного діапазону. 2022-й – це мінімально можливі терміни початку будівництва мереж 5G. У будь-якому випадку перші зони покриття 5G будуть точковими, а ресурси операторів будуть зосереджені на реалізації прийнятих зобов’язань по 4G покриттю в невеликих населених пунктах і на дорогах”, – сказав Пономаренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінцифри повідомили, чи має Україна доступні частоти для запровадження 5G

У lifecell, як зазначається, теж вважають, що якісного 4G більш ніж достатньо, для того, щоб пересічні абоненти змогли користуватися сучасними гаджетами і дивитися потокове відео, а 5G – це технологія масивних міжмашинних комунікацій, і перш за все актуальна для B2B-сегмента. У компанії також відзначили, що для звичайного користувача цінність 5G полягає в сервісах, які почнуть розвиватися з появою цієї технології, і в тому, який вплив вони матимуть на різні сектори економіки країни.

На думку lifecell, інвестиції в 5G можуть привести до уповільнення розвитку 4G в регіонах, що буде суперечити меморандуму, підписаному операторами і урядом, згідно з яким 95% населення України мають отримати доступ до 4G тільки до кінця наступного року.

“Якщо держава хоче розвивати 5G-технологію, не зупиняючи при цьому розвиток 4G, то правильним рішенням було б надати операторам частоти під нову технологію в безоплатне користування. Інші варіанти можуть привести до уповільнення розвитку 4G в регіонах, при цьому в великих містах (де може бути потенційний попит) оператори запустять ще й 5G. Таким чином ми тільки посилимо вже існуючу цифрову нерівність”, – відзначили в lifecell.

Про передбачуваний термін запуску 5G в lifecell не повідомили, але розповіли, що розгорнули тестовий сегмент 5G в своєму офісі. “… ми вважаємо, що поки рано говорити про впровадження 5G. Оператори спочатку повинні виконати свої ліцензійні зобов’язання щодо забезпечення покриття 4G по всій країні”, – вказали у компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні ще у понад 7 тис. міст та сіл немає 4G

Директор з маркетингу “Київстар” Павло Даніман висловлює ту ж позицію, що і інші оператори – більшість клієнтських додатків (мережі IOT, бездротової ШПД, B2C – геймінг, VR і приватні B2B-мережі) можна з успіхом застосовувати і в LTE-мережах. “Наприклад, обсягів LTE-мережі “Київстар” буде достатньо, щоб обслуговувати такі потреби в найближчі 3-5 років”, – зазначив Даніман.

Саме на розвитку мереж 4-го покоління зосередиться “Київстар”. “Українські мобільні оператори зосереджені на розвитку технології LTE/4G, яка на вітчизняному телеком-ринку не так давно. У найближчі 2 роки оператори планують забезпечити доступ до швидкісної передачі даних в мережах 4G для 90% населення”, – вказали у компанії.

“При цьому запуск 5G в Україні, на думку “Київстар”, можливий не раніше 2023 року, хоча точної дати в компанії назвати не можуть, оскільки це буде залежати від проведення тендера”, – зазначило видання.

Нагадаємо, днями Мінцифри ініціювало вивільнення частот для впровадження 5G в Україні. 11 листопада уряд ухвалив План розвитку 5G. Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G планується на жовтень наступного року. Початок розгортання мережі 5G очікується з 2022 року у найбільших населених пунктах. У сільській місцевості, віддалених територіях та вздовж автомобільних доріг буде використовуватися 4G.

Так, Мінцифри заявило про пришвидшення покриття України швидкісним мобільним інтернетом, вказуючи, що з липня по жовтень понад 4,7 млн українців більш ніж 7 тисячах населених пунктів отримали 4G. 

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *