39

Правління Нацбанку України прийняло рішення зберегти облікову ставку на рівні 17% річних. Про це 12 квітня в четвер повідомила прес-служба регулятора.

«Правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 17,0% річних. Після чотирьох підвищень облікової ставки поспіль монетарні умови наразі є достатньо жорсткими, щоб забезпечити зниження інфляції до цільових показників у середньостроковій перспективі», – йдеться в повідомленні.

Раніше, в березні, ЦБ підвищив облікову ставку з 16% до 17% річних.

Максимальною – 30% – облікова ставка НБУ була з березня по серпень 2015 року. Відтоді вона поступово знижувалася, досягнувши в травні 2017 року 12,5%. Однак на тлі прискорення інфляції центробанк почав підвищення ставки: в жовтні і грудні минулого року вона піднімалася по 1%, склавши в підсумку 14,5% річних.

Також НБУ залишив незмінним прогноз споживчої інфляції – вона буде знижуватися і досягне цільового рівня у середині 2019 року. А протягом 2018 року інфляція буде поступово уповільнюватися – до 8,9% у грудні, йдеться в повідомленні банку.

За даними Держстату України, інфляція в країні в 2017 році прискорилася до 13,7% з 12,4% в 2016 році.

Нацбанк і далі дотримується свого попереднього прогнозу щодо прискорення зростання реального ВВП – у 2018 році він зросте до 3,4%.

В НБУ оптимістично розраховують на кредити МВФ: «У 2018 році НБУ очікує надходження близько $2 млрд від МВФ, а також отримання українським урядом кредитів від ЄС та Світового банку. Це дасть змогу збільшити міжнародні резерви до $21,6 млрд на кінець поточного року», – прогнозує Нацбанк, додаючи, що відсутність прогресу в проведенні структурних реформ може стати на заваді співпраці з МВФ та отрманню цих кредитів.

Нагадаємо, Петро Порошенко в березні заявив, що хотів би більшого зростання кредитування економіки при менших ставках, але наголосив, що незалежність Нацбанку залишається головним пріоритетом.