kup

Згідно зі статистикою, на мільйон українських купюр припадає три підроблені. Лише за минулий рік з обігу вилучили 7750 фальшивок. У більшості випадків шахраї користувалися лазерним або струменевим принтерами: такі “творчості” можна розпізнати толком і не розглядаючи: на ній не буде оптико-змінних фарб, рельєфних зображень, водяних знаків і захисних стрічок. Найчастіше якісно підробляють великі купюри, воно і зрозуміло: витрачати дорогий папір і йти на кримінальний злочин заради 2-5 гривень в голову нікому не прийде.

Чим вищий номінал купюри, тим кращий її захист, однак аферистів це не зупиняє: найбільшою популярністю користується “п’ятисотка”: вона займає майже 39% з усього “підробленого обороту”. Друге місце займають 50-гривневі купюри, третє – сотні. Про це пише “Сегодня”.

Представники НБУ розповіли, як не “нарватися” на підробку. Насамперед потрібно подивитися на капюру через світло: на ній повинен бути багатокольоровий водяний знак. Це портрет, потім його повторення, надруковане на лицьовій стороні купюри, і світле зображення графічного знака гривні або числового позначення величини купюри. Якщо все ще сумніваєтеся у достовірності купюри, візьміть збільшувальне скло: якщо шрифт складений із різнобарвних точок, перед вами стовідсотково підробка.

На що українці мають право

Ніхто не повинен заміняти вам фальшиву купюру, однак якщо вона зношена, помальована або порвана, працівники банку зобов’язані її обміняти, причому безкоштовно. Варто відзначити, що якщо вищеперераховані пункти займають не більше 25% банкноти, продавець в магазині не має права відмовитися її приймати. Те ж саме стосується аптек, пошти і так далі.

Якщо купюра зношена настільки, що визначити її номінал не представляється можливим, слід звернутися до банку: звідти купюру відправлять в НБУ і після експертизи видадуть вам нові гроші. Здебільшого, це стосується ситуацій, коли сталася пожежа і гроші сильно пошкодилися. АЛЕ: якщо на банкноті немає ні номіналу, ні серії, ні номера, на жаль, її вам не замінять.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал “Знай.ua” повідомляв про те, що в Україні збільшилася кількість національної валюти.