20204244_ak
Йде не тільки розвідка оборони на лінії розмежування, але і розвідка готовності до політичного вирішення конфлікту

Протягом минулої доби терористи неодноразово обстрілювали українські позиції на Світлодарській дузі і прилеглих населених пунктах. За даними штабу, під час двогодинного бою сили АТО завдали поразки бойовикам. При відступі бойовики кинули військове майно та обладнання російського виробництва.

Такі сутички відбувалися, і будуть відбуватися. Це робиться для того, щоб підтримати напругу, підвищити рівень недовіри до політичного керівництва країни, вимотати Україну, підвищити градус нестабільності, провести розвідку боєм оборони українських сил, спробувати їх розтягнути і т. д. тобто, причин, які могла переслідувати російська сторона, може бути дуже багато.

Те, що ВСУ демонструють готовність відбивати такі атаки, говорить про багато що. П’ятеро українських військовослужбовців загинули, шестеро отримали поранення. Звичайно, для України неприйнятні будь-які втрати, але в той же час, на кону стоїть державність нашої країни.

До моменту надходження російської допомоги спостерігається зниження інтенсивності боїв, після – наростання

І частота подібних сутичок залежить від того, наскільки інтенсивно на окуповані території надходять російські «гуманітарні» конвої. Можна тільки уявити, що надсилається під виглядом цієї допомоги. До моменту її надходження спостерігається зниження інтенсивності боїв, після – наростання.

Тим часом, українська сторона заявляє, що стає складніше домагатися прогресу на переговорах у Мінську. Все це взаємопов’язано. Спроби розглядати аспекти конфлікту порізно непродуктивні – недарма ця війна називається гібридною. Повна невизначеність в головах тих, хто є жертвою, і достатньо повна ясність у тому, хто є агресором – це і є війна керованого хаосу.

Спробами поділити різні аспекти гібридної війни проти України Росія намагається схилити нас і Захід на свої умови. Йде не тільки розвідка оборони на лінії розмежування, але і розвідка готовності до політичного вирішення конфлікту, у тому числі засобами народної дипломатії, яку не дуже вдало демонструє Надія Савченко. Вона якраз розглядає аспекти цієї війни окремо. Чого не можна робити. Вигравши на одному напрямку, ми можемо втратити все на іншому.