17513698_303

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" в п’ятницю, 22 грудня, заявила, що виграла  судовий розгляд проти російської компанії "Газпром" в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма за угодою на придбання газу. Про це українська компанія повідомила в своєму Twitter.

Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" за принципом "бери і плати" на суму 56 мільярдів доларів в 2012-2017 роках. Ця частина спору була найбільшою за грошовими вимогами сторін. Також українська компанія домоглась зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад десять разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу. З урахуванням того, що перша редакція контракту передбачала річний обсяг закупівлі НАКом 52 мільярдів кубометрів газу, у рішенні арбітражу цей поріг знижено до 5 мільярдів кубометрів, зазначає "Інтерфакс-Україна".

View image on Twitter

Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями. Суд повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням «бери або плати» на суму 56 млрд дол. за 2009-2017

Крім того, арбітраж знизив ціну газу для "Нафтогазу", придбаного у "Газпрому" у другому кварталі 2014-го року, на 27,4 відсотка — з 485 до 352 доларів за тисячу кубометрів. "Завдяки перегляду контрактної ціни "Нафтогаз" зекономив 1,8 мільярда доларів на газі, придбаному у 2014-2015 роках", — повідомив "Нафтогаз". Українська компанія оцінює загальний позитивний ефект від рішень арбітражу у понад 75 млільярдів доларів за весь термін дії контратку на поставку газу.

Крім того, "Нафтогаз" нагадав, що вимагає від російської сторони сплати "до 16 мільярдів доларів" в рамках арбітражного розгляду за умовами контракту на транзит газу територією України. Рішення щодо цього питання очікується 28 лютого 2018 року.

Нагадаємо, 31 травня поточного року Стокгольмський арбітраж окремим рішенням відхилив вимоги "Газпрому" щодо принципу "бери або плати". Також арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо перегляду ціни на газ у контракті з компанією "Газпром" і скасував заборону на реекспорт газу.