КИЇВ. 12 березня. УНН. Ціна на газ для населення у березні знизиться ще більше, у порівнянні з лютневою вартістю. Про це йдеться у повідомленні НАК «Нафтогаз України» у Facebook, передає УНН.

«Ціна на газ для населення вже зараз найнижча з квітня 2016 року, і в березні знизиться ще. Це не зважаючи на девальвацію, інфляцію і зростання середньої заробітної плати», — вказали у компанії, додавши, що ціна для населення є політично найчутливішою темою.

Також у НАК додали, що при цьому у газовому питанні Україна більше не залежить від Росії. «Газпром свого часу відмовився продавати нам газ на конкурентних умовах? Ну ок, є інші. Зима була теплою, і ціна впала на ринку ЄС? Вона автоматично падає і тут. Жодних урядових поїздок на поклон за знижками не потрібно», — відзначили у Нафтогазі.

«Надходжень від Нафтогазу із запасом вистачає на фінансування субсидій. Більше того, ми допомагаємо уряду закривати дефіцит по інших статтях. У грудні 2019, наприклад, аванс від Нафтогазу закрив 1/3 дефіциту. Відокремлення частини нашого бізнесу та падіння ринкової ціни на газ, звичайно, вплинуть на надходження від Нафтогазу до держави, але ми залишимося одним з найбільших платників. Для цього ми активно працюємо над оптимізацією власної структури і зменшенням витрат. А громадяни отримуватимуть зиск безпосередньо — за рахунок дешевшого газу», — відзначили у НАК.

«Нафтогаз залишатиметься помічником уряду і у питанні енергетичної безпеки, і у питанні грошових надходжень до державної скарбниці», — додали при цьому у компанії.

Крім того, зазначається, що команда НАК запропонувала державі практичну допомогу у кількох складних питаннях:

  • Залучення якісних інвесторів і вигідних для держави інвестицій, в тому числі, для розробки шельфу;
  • Розвідка нових покладів газу та нафти, підготовка проектів для аукціонів;
  • Відкриття роздрібного ринку газу, спрощення процедури зміни постачальника;
  • Зменшення платіжок за рахунок енергомодернізації житла, реформа ринку теплопостачання;
  • Продовження протидії «Північному потоку — 2», розвиток нових бізнес-можливостей для української ГТС і підземних сховищ;
  • Перехід на відновлювальні джерела енергії.

«Кожна з цих тем — важлива, і ніхто не сперечається, що це треба робити. Однак для кожної з цих задач необхідно якісно організувати процес, залучити фахових людей, розробити і обговорити з ринком проекти рішень, організувати комунікації з людьми і організаціями в Україні і за кордоном», — додали у Нафтогазі.

Як повідомляв УНН, за даними Нафтогазу, у лютому 2020 року оптова ціна на газ для населення становитиме 3950 грн за тис. куб. м (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування). Це на 15% менше, ніж у січні.

Джерело: УНН