Наголос

акцентуй на головному!

На тимчасово окупованій Луганщині зафіксували гострий дефіцит питної води

Окупаційна адміністрація РФ критично обмежила постачання питної води населенню на тимчасово окупованій території Луганської області.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«В умовах аномальної спеки це може впливати на катастрофічне погіршення якості води, оскільки нерівномірна подача води призводить до застоювання, виникнення бактерій і поширення інфекційних захворювань серед населення. Це є прямим порушенням Державних санітарних норм та правил», — йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, яку оприлюднює  на своїх інтернет-ресурсах окупаційна «влада», на території м. Хрустальний (Красний Луч) подача питної води здійснюється за графіком від 1-2 разів на тиждень до графіка «через день» в залежності від району міста. На території с. Голубівське, с. Донецьке, м. Голубівка (Кіровськ) — постачання питної води відбувається лише 1 раз на тиждень, м. Кадіївка (Стаханов) — частково 1 раз на 2-3 дні.

На території м. Алчевськ, де спостерігається один з найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, однак за наявною інформацією воно відсутнє по декілька діб поспіль.

«Окупаційні режими РФ продовжують зухвало порушувати всі норми міжнародного та міжнародного гуманітарного права, нехтують забезпеченням базових потреб людей та, по суті, здійснюють геноцид», — заявили у відомстві.

Мінреінтеграції вже неодноразово інформувало, що з грудня 2019 року окупаційні адміністрації РФ обмежують споживання води, а їхні дії критично впливають на якість питної води на непідконтрольній Україні території. Зокрема, внаслідок тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища, норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівському питному водосховищі, що розташоване у Донецькій області, перевищено у 6 разів, нітратів — у 5,7 раза, сульфатів — у 3,5 раза, а цинку — майже у 4 рази.

Крім цього, забрудненим також залишається Ісаківське водосховище в Луганській області. Наприкінці березня 2020 року клас якості його води понижено з «помірно забруднена» на «забруднена».

Міжнародні експерти наголошують, що такі дії підконтрольних Росії окупаційних режимів — пряма загроза для життя і здоров’я сотень тисяч громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *