articleimage_117909

Україна веде переговори про скасування візового режиму із Гібралтаром; натомість діалог з невизнаним Косовом з даного питання не ведеться.

Про це йдеться у відповіді департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ на запит «Європейської правди».

Як повідомляла «Європейська правда», після скасування візового режиму  з ЄС візові вимоги для короткотермінових поїздок громадян України збережуть лише дві території континентальної Європи – британський Гібралтар та не визнане Україною Косово.

Попри те, що Британія відмовляється говорити про візову лібералізацію для українців, поїздки до Гібралтару згодом можуть стати безвізовими, заявили в МЗС.

«Велика Британія не впливає на візову та міграційну політику, яка здійснюється Гібралтаром самостійно. МЗС порушено перед гібралтарською стороною клопотання щодо скасування візового режиму поїздок громадян України  до Гібралтару з огляду на відповідне рішення ЄС», — заявили у дипвідомстві. Наразі ініціатива України «опрацьовується», терміни та результати переговорів передбачити неможливо. 

Натомість переговори з Косовською владою Київ не ініціюватиме.

«На сьогоднішній день переговори з Косово щодо запровадження безвізового режиму, враховуючи його невизнання Україно, не ведуться», — заявили в МЗС, запевнивши, що нова реальність у візовому режимі з Косово не вплине на умови перебування тут українського миротворчого контингенту.

Як відомо, наразі Косово дозволяє безвізовий в’їзд тим громадянам, які мають багаторазову шенгенську візу; після запровадження безвізу з ЄС такі візи не будуть ставити у біометричні паспорти, для легального в’їзду до Косова буде потрібно звертатися до його консульства в Стамбулі або в Тирані.

Гібралтар нині зберігає для українців візовий режим, за винятком окремих типів одноденних екскурсій. Візу для в’їзду до території необхідно  отримувати у візових центрах Британії